Rowery górskie, rekreacyjne oraz elektryczne - w sam raz na aktywny czas wolny

NS
17.04.2019 20:00
Rower elektryczny

Rower elektryczny (dwapiar.pl)

Sezon rowerowy trwa, a piękna wiosenna pogoda jeszcze bardziej zachęca do przejażdżek i dłuższych wycieczek. Spędzaj więc czas aktywnie i wybierz rower idealny do swoich potrzeb! Modele górskie, miejskie lub elektryczne już na ciebie czekają.

Rowery górskie

Rower górskiRower górski Pixabay

Zapewne każdy wie, że regularna jazda na rowerze to samo zdrowie! Poprawia nie tylko kondycję, ale także samopoczucie. To idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na bardziej wymagające ćwiczenia, takie jak bieganie czy podnoszenie ciężarów na siłowni. Ale to nie koniec plusów! Tania eksploatacja oraz możliwość poruszania się nim praktycznie wszędzie, sprawia, że rower to niezbędny gadżet, który zdecydowanie ułatwia życie codzienne.

Rowery rekreacyjne

Rower miejskiRower miejski dwapiar.pl

Jeśli bezproblemowo i szybko chcesz się poruszać po zatłoczonym mieście, rower miejski będzie do tego idealny. Obniżona, wymodelowana rama, kilka biegów, dobre amortyzatory poprawiające komfort przy przejeżdżaniu przez krawężnik oraz błotnik to tylko niektóre z jego podstawowych przewag nad innymi typami rowerów. Modele miejskie najchętniej wybierane są przez kobiety. A przyciąga je m.in. ciekawa kolorystyka i designerskie wykonanie. Na takim rowerze możesz jeździć nawet w sukienkach! Wystarczy, jeśli zamontujesz specjalną osłonę na tylne koło, która ograniczy ryzyko, że materiał wkręci się w szprychy. Bardzo popularne są także różne dodatki, z praktyczną ale i ozdobną funkcją, np. wiklinowe kosze montowane z przodu oraz pojemne sakwy na bagażnik.

Rowery elektryczne

Rower elektrycznyRower elektryczny dwapiar.pl

Co powiesz na nieco inny, jeszcze nie tak bardzo popularny, ale coraz częściej pojawiający się na ulicach rower elektryczny? Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że jest to świetna alternatywa dla samochodów czy transportu publicznego. Rower elektryczny wyposażony jest w silnik, który uruchamia się w momencie rozpoczęcia pedałowania, pozwalający osiągnąć prędkość nawet do 25 km/h. Możesz także regulować stopień wspomagania (działa to na zasadzie zmiany przerzutek). Jeśli wyłączysz silnik, korzystasz wtedy z pojazdu jak ze zwykłego, tradycyjnego modelu. Rower elektryczny jest banalnie prosty, jeśli chodzi o ładowanie. Tak jak w przypadku telefonu czy laptopa, możesz to zrobić poprzez skorzystanie z normalnego gniazdka elektrycznego.

Więcej rowerów idealnych na wiosenne wycieczki znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • hilux_ie

    Oceniono 9 razy 7

    To nie są rowery tylko szmelc. Zwłaszcza ten górski pixabay wygląda kozacko, ze szczękowymi hamulcami, stalową toporną ramą ważącą tyle co księżyc i jebitnym łańcuchem na kierownicy. Szczyt małomiasteczkowego lansu z późnych lat 90-tych. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX