Niezbędnik podróżnika - co zabrać w góry, na wycieczkę lub rejs? Podpowiadamy!

NS
12.04.2019 19:00
Wycieczki

Wycieczki (Pixabay)

Żyjemy w takich czasach, że podróże stają się niemal codziennością. Warto zatem jak najlepiej przygotować się do czekającej nas wyprawy. Co w takim razie ze sobą zabrać? Podpowiadamy, bez jakich akcesoriów się nie obejdziesz!

Plecak

PodróżnikPodróżnik Pixabay

Każda wyprawa powinna zacząć się od pakowania. Pytanie jednak, w co włożyć niezbędne rzeczy, gdy wybieramy się na przykład w góry? W tym wypadku niezawodny okaże się plecak, który zmieści wszystko, czego będziesz potrzebować. Przy wyborze odpowiedniego modelu kieruj się jego pojemnością oraz liczbą kieszonek i przegródek. Jeśli wybierasz się na jednodniową wycieczkę, plecak 20 L w zupełności ci wystarczy. Na długie wyprawy, trwające tydzień, lepszym rozwiązaniem będzie model o pojemności 70 L. Bez problemu schowasz tam ciuchy, prowiant, apteczkę i inne potrzebne akcesoria.

Latarka, scyzoryk

ScyzorykScyzoryk Pixabay

Bardzo potrzebnymi akcesoriami mogą okazać się latarka i scyzoryk. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz potrzebował dostępu do światła. Możesz wybrać klasyczny, najzwyklejszy model lub czołówkę, w niektórych sytuacjach bardziej praktyczną. Pamiętaj również, żeby na wszelki wypadek zabrać ze sobą zapasowe baterie. Jeśli chodzi o scyzoryk, zawsze warto go mieć, kiedy wybierasz się w teren. Ten mały gadżet ma naprawdę mnóstwo zastosowań, a co najważniejsze, nie zabierze ci dużo miejsca - zmieści się nawet w kieszeni. Profesjonalne modele mają przynajmniej z 10 mininarzędzi, m.in: kombinerki, śrubokręt czy małe i duże ostrze. Podczas wycieczki scyzoryk posłuży ci jako otwieracz do konserw czy butelek oraz ułatwi ci np. przecięcie bandaża.

Butelka z filtrem/Bidon

Butelka BritaButelka Brita Brita

Podczas wycieczek, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, podstawą jest odpowiednie nawodnienie. Najłatwiejszym to zrobić, zabierając ze sobą butelkę z filtrem lub bidon. W pierwszym przypadku potrzebny ci jest tylko dostęp do bieżącej wody. To duże ułatwienie, zwłaszcza, jeśli w pobliżu nie będzie żadnego sklepu.

Więcej przydatnych akcesoriów podczas dłuższych wypraw znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • franek.h

  Oceniono 1 raz 1

  W góry w porze ciepłej:
  0. Zdrowy rozsądek.
  1. Buty
  2. Kurtka + polar
  3. Wygodne spodnie i skarpetki
  4. Coś do picia (w Alpy więcej)
  5. coś do przekąszenia (bardzo wskazana tabliczka czekolady jako zapas)
  6. Krem z porządnym filtrem do opalania.
  7. Zegarek (aby kontrolować czas i wiedzieć kiedy wrócić).
  8. Latarka
  9. MAPA!
  10. Mała apteczka (a niej dużo plastrów).
  11. Telefon (jako ostateczność).
  12. Jeśli traktujemy telefon jako mapę z GPSem to koniecznie powerbank.
  13. Lekka polarowa czapka i rękawiczki
  14. Dla wprawionych - kijki trekingowe
  14. Scyzoryk - przydaje się wyłącznie taki, który ma nożyczki (do cięcia plastrów z apteczki). im mniejszy i lżejszy tym lepiej.
  15. Plecak w którym to wszystko można poukładać.

  Multitoole dla miłośników lansu.
  Honorarium proszę przelać na dowolne schronisko dla zwierząt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX