Wygodny bezrękawnik - alternatywa kurtki podczas pieszych wycieczek

NS
12.04.2019 17:30
Mężczyzna w kamizelce

Mężczyzna w kamizelce (Pixabay)

Lekki bezrękawnik to świetna alternatywa dla kurtki. Zwłaszcza, jeśli wybierasz się na pieszą, wiosenną wycieczkę. Oto wygodne i stylowe modele, które dla ciebie przygotowaliśmy - wybierz jeden z nich!

Czarne

Mężczyzna w kamizelceMężczyzna w kamizelce Pixabay

Historia kamizelek łączy się ściśle z podróżami - początkowo były one produkowane z myślą o turystach podróżujących do Afryki, którzy potrzebowali praktycznych okryć wierzchnich, mogących pomieścić m.in. mapę czy kompas. Początkowo kamizelki były szyte z bawełny - idealnie sprawdzały się one w gorącym, afrykańskim klimacie. Z czasem jednak zaczęto je wykonywać z cieplejszych materiałów, chroniących przez zimnem i wiatrem. Teraz w sklepach dostępnych jest mnóstwo modeli, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Kamizelki pikowane, puchowe lub softshell to tylko niektóre z propozycji!

Niebieskie

Kobieta w kamizelceKobieta w kamizelce Pixabay

Kamizelka jest elementem garderoby najchętniej wybieranym przez pasjonatów różnych dyscyplin sportowych, np. miłośników jazdy konnej, wspinaczki górskiej czy po prostu pieszych wycieczek - jest wtedy wręcz niezbędna. Zarówno męskie, jak i damskie bezrękawniki sprawdzą się także podczas rowerowych przejażdżek. Kamizelki są uniwersalne - dopasujesz je praktycznie do wszystkiego, poza tym podczas wycieczki najważniejsza jest wygoda. Postaw na spodnie dresowe, bawełniany T-shirt, bluzę oraz wygodne sneakersy odpowiednie do terenu po jakim będziesz się poruszać. Outfit gotowy? Możesz ruszać!

Czerwone i pomarańczowe

Kobieta w kamizelceKobieta w kamizelce Pixabay

Kamizelki mają mnóstwo plusów. Są przede wszystkim funkcjonalne, lekkie i poręczne (w razie czego zmieszczą się w plecaku lub torbie), komfortowe - zapewnią ci ciepło i ochronią przed wiatrem, wygodne - nie krępują ruchów oraz nie uwierają. W pewnych sytuacjach są nawet lepsze od kurtek, które czasem okazują się zbyt ciężkie lub na tyle grube, że nie trudno je schować do plecaka. Wybierz model dla siebie i ciesz się udaną wyprawą!

Więcej stylowych i wygodnych bezrękawników znajdziesz poniżej!

Więcej o: