Plecaki trekkingowe na podróże małe i duże! Modele o pojemności 35, 50 i 80 L

NS
28.03.2019 20:00
Plecaki trekkingowe

Plecaki trekkingowe (Shutterstock)

Pakowanie nie należy do przyjemnych czynności, a przed wyprawą to konieczność. Pakowne i lekkie plecaki trekkingowe idealnie sprawdzą się w podróży w góry i nie tylko! Sprawdź modele o pojemności do 35, 50 i 80 litrów.

Do 35 L

Plecaki trekkingowePlecaki trekkingowe Shutterstock

Plecak trekkingowy musi znaleźć się w wyposażeniu każdego miłośnika pieszych wycieczek. Chociażby dlatego, że na te dłuższe, wymagające wyprawy trzeba się solidnie przygotować. W pierwszej kolejności, musisz się zastanowić, co powinno się znaleźć w twoim plecaku. Na tej podstawie wybierz model o pojemności, która będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia. Plecak nie może być ani zbyt mały, ani za duży. Optymalny model nie powinien mieć więcej pojemności niż 35 litrów. Na długie, piesze wycieczki będzie idealny.

Do 50 L

Plecaki trekkingowePlecaki trekkingowe dealnews.com

Zapomnij o zwykłych plecakach i sięgnij po modele stworzone specjalnie na długiw, wymagające wyprawy. Pamiętaj, że najzwyklejsze, sportowe plecaki nie podołają warunkom, z jakimi będziesz się zmagać. Deszcz, śnieg lub palące słońce od razu je zniszczy. Dzięki modelom trekkingowym nie będzie ci straszna ulewa, ani upały. Plecaki wykonane są najczęściej z materiałów wodoodpornych i na tyle wytrzymałych, że nie porwą się ani nie poprzecierają.

Do 80 L

Plecaki trekkingowePlecaki trekkingowe Shutterstock

Jeśli twoja wyprawa potrwa dłużej niż jeden dzień, a w planach masz do pokonania długą trasę, zdecydowanie przyda ci się plecak o pojemności 80 litrów. Schowasz do niego prowiant, napoje i ciepłe ubrania. Większość modeli ma umieszczone z przodu lub po bokach zaczepy, do których możesz przymocować śpiwór lub karimatę. Dodatkowy pas, dzięki któremu przymocujesz sobie plecak na wysokości bioder, zdecydowanie ułatwi ci jego dźwiganie, co wpłynie pozytywnie na twój komfort podczas wyprawy. Kilkanaście modeli już na ciebie czeka, wybierz ten odpowiedni dla siebie!

Więcej pojemnych i wygodnych plecaków trekkingowych znajdziesz poniżej!

Więcej o: