Sezon rowerowy czas start! Spędź czas aktywnie - rowery, kaski i rękawiczki

NS
27.03.2019 19:00
Rower

Rower (dwapiar.pl)

Jeśli chcesz spędzić aktywnie weekend, koniecznie wybierz się na przejażdżkę rowerową. Przy okazji poprawisz swoją kondycję, zdrowie oraz wymodelujesz sylwetkę. Same plusy! Sprawdź wybrane przez nas rowery oraz potrzebne akcesoria - kask i rękawiczki.

Rowery

RowerRower Pixabay

Z rowerem jest jak z butami - przede wszystkim musi być wygodny. Na miasto przyda ci się model specjalnie dostosowany do jego warunków, czyli rower miejski. Podczas jazdy musisz pamiętać, aby utrzymywać wyprostowaną sylwetkę, dlatego rama jest ukształtowana w taki sposób, aby ci to ułatwić. Rower miejski wyróżnia się także wygiętą kierownicą, która ma zapewnić komfort w trakcie jazdy. Zatłoczone miejskie ulice czy alejki w parku to miejsca w sam raz na rowerowe wycieczki. W nieco bardziej wymagających terenach idealnie sprawdzą się modele górskie, z wysoką ramą. Zapowiada się bardzo aktywna wiosna!

Kaski

Kask, rękawiczkiKask, rękawiczki dwapiar.pl

Bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze, dlatego zwróć uwagę, czy twój rower wyposażony jest w przednie i tylne lampki. Musisz również pamiętać o tym, aby zamontować dzwonek - bez niego nie uda ci się w żaden sposób ostrzec pieszych. Mimo że jazda w kasku rowerowym tak naprawdę nie jest obowiązkowa, warto się w taki sprzęt zaopatrzyć, głównie ze względu na własne bezpieczeństwo. Na rynku możesz znaleźć mnóstwo stylowych kasków w różnych wzorach i kolorach. Te dedykowane do miejskiej jazdy są mniej opływowe i z większą liczbą odblasków.

Rękawiczki

RowerRower Pixabay

Jeśli wybrałaś już rower spełniający twoje potrzeby oraz dobrałaś do niego kask, pora na inny równie przydatny dodatek - rękawiczki. Wybierając się na długie, rowerowe wycieczki możesz liczyć się z tym, że po jakimś czasie niestety zaczną ci drętwieć ręce. Aby temu zapobiec, zaopatrz się w rękawiczki stworzone specjalnie z myślą o twoim komforcie podczas jazdy. Są dobrze wyprofilowane wokół nadgarstka, a materiał, z którego są wykonane, przepuszcza powietrze. Od tej pory twoja dłoń nie będzie się ślizgać na kierownicy - antypoślizgowa powłoka znacznie poprawi komfort jazdy. Rękawiczki są dostępne w wielu kolorach i wzorach - masz w czym wybierać!

Więcej solidnych rowerów i przydatnych akcesoriów znajdziesz poniżej!

Więcej o: