Sezon rowerowy czas start! Spędź czas aktywnie - rowery, kaski i rękawiczki

NS
27.03.2019 19:00
Rower

Rower (dwapiar.pl)

Jeśli chcesz spędzić aktywnie weekend, koniecznie wybierz się na przejażdżkę rowerową. Przy okazji poprawisz swoją kondycję, zdrowie oraz wymodelujesz sylwetkę. Same plusy! Sprawdź wybrane przez nas rowery oraz potrzebne akcesoria - kask i rękawiczki.

Rowery

RowerRower Pixabay

Z rowerem jest jak z butami - przede wszystkim musi być wygodny. Na miasto przyda ci się model specjalnie dostosowany do jego warunków, czyli rower miejski. Podczas jazdy musisz pamiętać, aby utrzymywać wyprostowaną sylwetkę, dlatego rama jest ukształtowana w taki sposób, aby ci to ułatwić. Rower miejski wyróżnia się także wygiętą kierownicą, która ma zapewnić komfort w trakcie jazdy. Zatłoczone miejskie ulice czy alejki w parku to miejsca w sam raz na rowerowe wycieczki. W nieco bardziej wymagających terenach idealnie sprawdzą się modele górskie, z wysoką ramą. Zapowiada się bardzo aktywna wiosna!

Kaski

Kask, rękawiczkiKask, rękawiczki dwapiar.pl

Bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze, dlatego zwróć uwagę, czy twój rower wyposażony jest w przednie i tylne lampki. Musisz również pamiętać o tym, aby zamontować dzwonek - bez niego nie uda ci się w żaden sposób ostrzec pieszych. Mimo że jazda w kasku rowerowym tak naprawdę nie jest obowiązkowa, warto się w taki sprzęt zaopatrzyć, głównie ze względu na własne bezpieczeństwo. Na rynku możesz znaleźć mnóstwo stylowych kasków w różnych wzorach i kolorach. Te dedykowane do miejskiej jazdy są mniej opływowe i z większą liczbą odblasków.

Rękawiczki

RowerRower Pixabay

Jeśli wybrałaś już rower spełniający twoje potrzeby oraz dobrałaś do niego kask, pora na inny równie przydatny dodatek - rękawiczki. Wybierając się na długie, rowerowe wycieczki możesz liczyć się z tym, że po jakimś czasie niestety zaczną ci drętwieć ręce. Aby temu zapobiec, zaopatrz się w rękawiczki stworzone specjalnie z myślą o twoim komforcie podczas jazdy. Są dobrze wyprofilowane wokół nadgarstka, a materiał, z którego są wykonane, przepuszcza powietrze. Od tej pory twoja dłoń nie będzie się ślizgać na kierownicy - antypoślizgowa powłoka znacznie poprawi komfort jazdy. Rękawiczki są dostępne w wielu kolorach i wzorach - masz w czym wybierać!

Więcej solidnych rowerów i przydatnych akcesoriów znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • zubidu

  Oceniono 10 razy 6

  Wsiadamy na rower i jedziemy, już w tym roku to robiłem ...nic więcej nie potrzeba.

 • krysia20000

  Oceniono 3 razy 3

  Czy ten, kto to pisał wie cokolwiek na temat geometrii rowerów i różnorodnych pod tym względem rozwiązań, dostosowanych do różnych stylów jazdy rowerem? Nie ma obowiązku utrzymywania wyprostowanej pozycji na rowerze, choć oczywiście ramy typowych rowerów miejskich, czy plażowych przyjęcie takiej pozycji wymuszają. Ale są 'agresywniejsze', usportowione rowery, także miejskie, w których pozycję przyjmuje się pochyloną.

  Z tą kierownicą wygiętą to już w ogóle nie wiadomo co poeta miał na myśli. Wygiętych kierownic rowerowych jest przynajmniej kilka rodzajów: są staromodne jaskółki, najczęściej kojarzone z miejskim rowerem, ale są też bycze rogi, są łagodnie wygięte kierownice 'górskie', kozie rogi z poprzeczką (bmx), szosowe baranki, czy w końcu wielopozycyjne kierownice trekkingowe, z wyglądu przypoinające motyle skrzydła lub niedomkniętą ósemkę.

 • a.frankowska

  Oceniono 1 raz 1

  Zasadniczo to trzeba ruszyć d..od, ciuchy to tam drugorzędna sprawa

 • poziom1908

  Oceniono 3 razy 1

  W odpowiedzi na tytuł : sprawne,bezpieczne,wygodne.
  Dziękuję

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz -1

  O, artykuł pod nazwą "będą święta, trzeba poświęcić jajka".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX