Polskie zamki, w których można nocować - pomysł na krótki urlop [TOP 3]

KS
25.03.2019 08:00
Zamek Ryn

Zamek Ryn (fot. materiał partnera)

autor
open-image
Nocowanie w zamku to świetna okazja nie tylko do poznania bliżej historii. Większość obiektów oferuje nowoczesne udogodnienia, a goście mogą cieszyć się malowniczym krajobrazem.
Wybraliśmy dla was zamki z różnych okresów historycznych, które odrestaurowane, służą dziś jako luksusowe, wysokiej klasy hotele. Staraliśmy się, by każdy z obiektów oferował różne atrakcje, dzięki czemu mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Hotel Zamek Ryn

   Początki warowni w Rynie sięgają XIV w, kiedy Wielki Mistrz Krzyżacki Winrichow von Kniprode nakazał jej budowę. Do dzisiaj zachowało się tutaj wiele średniowiecznych elementów, mimo że zamek był wielokrotnie przebudowywany. W okolicy możemy zwiedzić m.in. Muzeum Mazurskie w Owczarni,muzeum etnograficzne czy Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego. W hotelu czeka na gości SPA oraz dodatkowe udogodnienia.
   Sprawdź szczegóły
  • Zamek Janów Podlaski

   Zamek Janów Podlaski położony jest na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, a jego historia sięga XV w. W skład kompleksu wchodzi odrestaurowany Zamek, budynek SPA w zrekonstruowanej starej stajni cugowej, historyczne stawy i zalew oraz Podzamcze Mieszkalne. Dodatkowymi atrakcjami w okolicy są Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, Rezerwat przyrody Góra Uszeście, punkt widokowy Gnojno czy ścieżka przyrodnicza "Szwajcaria Podlaska".
   Sprawdź szczegóły
  • Zamek Księża Góra

   Zamek Księża Góra gościł w swoich progach przywódców, znanych polityków i głowy państw. Jest to obiekt pełen niezwykłych opowieści, a jego historia sięga 1897 roku. Wówczas był własnością baronów von Perglas. Podczas II wojny światowej mieszkał tu Hermann Goering, którego odwiedzali niemieccy przywódcy. Po wojnie Zamek był miejscem odpoczynku polskich przywódców, a dzisiaj oferuje luksusowy wypoczynek i może być bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji.
   Sprawdź szczegóły
autor

* *

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Komentarze (14)
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 21 razy 19

  Az 3 do wyboru?? Co za doglebny art.! Przeczytam 7 razy jak znajde czas.

 • edwardzino

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo uboga propozycja, przeciez rzeczywistosc polska jest o wiele bogatsza...

 • kanonia1939

  Oceniono 5 razy 5

  A ja polecam zamek Czocha - nocleg prawdopodobnie w pakiecie z duchami. Oraz zamek Korzkiew - to dla wymagających spokoju

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 1 raz 1

  i co?
  TYLKO TYLE ?????!

 • wojciech_pilch

  Oceniono 5 razy 1

  A Łańcut?

 • zlotarybka1

  0

  Ten Zamek w Rynie wygląda super!!!!

 • anielbu

  0

  Z przyjaciółmi w marcu wybraliśmy się na Mazury i nocowaliśmy w przepięknym Hotelu Zamku Ryn. Zamek krzyżacki zaadoptowany na hotel. Coś fantastycznego. Zwiedzaliśmy go. Naprawdę robi mega wrażenie. Pokoje są genialne. Czuliśmy się tam, jak w dawnej epoce ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX