Nordic Walking od podstaw - czyli jakie kijki i akcesoria wybrać?

NS
22.03.2019 17:00
Nordic Walking

Nordic Walking (Pixabay)

Nordic Walking to bardzo popularna aktywność. Nadeszła wiosna, więc piękna pogoda powinna cię zachęcać do codziennych spacerów. Podpowiadamy, jakie kijki i inne akcesoria są ci potrzebne, abyś zaczęła spędzać czas aktywnie.

Co sprawiło, że Nordic Walking stał się tak bardzo popularny? W dużej mierze zapewne to, że jest to aktywność praktycznie dla każdego. Dzieci, dorośli, a nawet seniorzy spokojnie mogą uprawiać ten sport. Szczególnie zalecany jest osobom zmagającym się z nadwagą oraz tym, które nie mogą biegać czy uprawiać bardziej wymagających aktywności ze względu na problemy zdrowotne. Nordic Walking nie obciąża stawów i doskonale wzmacnia mięśnie całego ciała. Pora zamienić normalne, codzienne spacery na te z kijkami!

Kijki

Nordic WalkingNordic Walking Pixabay

Bez kijków możesz zapomnieć o Nordic Walkingu. To właśnie od tych akcesoriów zależy, czy uzyskasz jakiekolwiek efekty i czy trening wpłynie na twoją korzyść. W sklepach sportowych znajdziesz ogromny wybór kijków. Najprościej podzielić je na te o stałej długości (czyli krótko mówiąc, nie da się ich regulować i możesz je dopasować jedynie do swojego wzrostu i umiejętności), które uważane są za solidniejsze niż drugi rodzaj - kijki teleskopowe. W tych natomiast możesz regulować długość, dzięki czemu może z nich korzystać większa liczba osób. Ale wysokość kijków to nie wszystko. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najpopularniejsze to te aluminiowe – lekkie i tanie. Kijki z włókna węglowego są również bardzo lekkie, ale o wiele droższe.

Rękawiczki

Nordic WalkingNordic Walking Pixabay

Kijki są niezbędne do uprawiania Nordic Walkingu, ubiór też jest bardzo ważny. Bardzo przydatnym akcesorium okażą się rękawiczki, które po pierwsze ochronią twoje ręce przed odciskami i otarciami, co zdarza się przy długim trzymaniu uchwytu, a po drugie - zapewnią ci ciepło w chłodniejsze dni. Odpowiednie przygotowanie do ćwiczeń jest bardzo ważne, dzięki temu będziesz czuć komfort przez cały czas trwania treningu.

Odzież termiczna

Nordic WalkingNordic Walking Pixabay

Nordic Walking angażuje wiele grup mięśniowych. Z tego względu do uprawiania tego sportu wybierz elastyczną, wygodną i bezpieczną odzież sportową. Z uwagi na to, że jest to aktywność wykonywana pod gołym niebem, warto ubierać się na cebulkę, a przede wszystkim sięgnąć po odzież termiczną. Nie musisz od razu inwestować w cały zestaw ubrań sportowych, bo dobrej jakości koszulki i legginsy mogą sporo kosztować, ale zawsze możesz kupować je pojedynczo albo poczekać na wyprzedaż!

Więcej przydatnych akcesoriów do Nordic Walkingu znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • antyk63

  Oceniono 42 razy 40

  Jak widzę pod kijkami trekingowymi podpis kije do nordic walking to mi ręce opadają bez kijków. Szanowny autorze reklamówki - spróbuj jednych, drugich, a poczujesz różnicę i nie będziesz pisał bzdetów, bo głupio wychodzi.

 • wlodwoz

  Oceniono 21 razy 21

  Tak to jest, jak laik próbuje pouczać. Wychodzą bzdety. Kijki trekkingowe i do nordic to zupełnie nie to samo!

 • mark6

  Oceniono 14 razy 14

  Aby Nordic Walking spełniał swój cel należy PRACOWAĆ kijkami tak jak narciarze.
  99 % użytkowników nie ma o tym pojęcia " wesoło" wymachując kijkami w powietrzu.
  Jeszcze głupsze są zawody w tej dyscyplinie. Jeden zawodnik pracuje aktywnie kijkami drugi UDAJE że to robi.

 • ks-t

  Oceniono 8 razy 6

  Niunse może ważne są dla zawodników. Dla normalnych chodziarzy polecam jakiekolwiek kijki, w miarę lekkie, ja mam teleskowpowe, bo dla mnie wygodniejsze przy przewożeniu samochodem. Inne rzeczy jak rękawice buty, odziez itp. to już według uznania. Dzinsy i t-shirt też są OK. NIe wiem jak one wpływają na trening, wiem natomiast że po dniu maszerowania krzyż boli mnie zdecydowanie mniej z kijkami niz bez. A ze dwa razy uratoały mnie i moją d.. przed poważnymi konsekwencjami poślizgnięcia się w górach. Polecam.

 • stywen.pl

  Oceniono 3 razy 3

  Nordic Walking SUPER SPORT ,LEPSZY W SPALANIU KALORII NIŻ JOGGING CZY SPACER ,POLECAM .Oczywiście przy prawidłowym chodzie ,bo ciąganie za bosą kijków tak jak często widzę to tylko zabawa w spalanie kalorii.

 • algreg

  Oceniono 10 razy -6

  Szanowni kijki to ściema . Uprawiajcie chód sportowy i kręgosłup,ramiona ,barki,posladki będą w dobrej formie.

 • algreg

  Oceniono 14 razy -6

  te kijki to totalna ściema producentów. Tabuny głąbów ciągnących kije jak lebiegi bez sensu całkowicie. Wystarczy prawidłow opanowany chód sportowy. Co innego w górach gdzie pomagają w wędrówce kije zakończone grotem albo gumą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX