Rejsy turystyczne po Morzu Śródziemnym - idealne na majówkę [TOP 5]

KS
19.03.2019 10:00
Rejsy turystyczne po Morzu Śródziemnym

Rejsy turystyczne po Morzu Śródziemnym (fot. materiały partnera)

autor
open-image
Jeżeli lubicie zwiedzać, ale wycieczki objazdowe wydają się być wam zbyt męczące, to odpowiedzią na to mogą być rejsy turystyczne. Costa Crociere S.p.A. – włoska firma rejsowa zaczęła od tego roku intensywniej współpracować z polskimi biurami podróży, dzięki czemu udało nam się wybrać dla was 5 świetnych rejsów po Morzu Śródziemnym, które będą ciekawą propozycją na majowy długi weekend.
Rejsy turystyczne to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wycieczek objazdowych, które również dają możliwość w czasie krótkiego urlopu zobaczyć jak najwięcej nowych miejsc. Taki rejs będzie doskonałym wyborem dla osób, dla których codzienna zmiana hotelu podczas wycieczek objazdowych jest bardzo męcząca, np. rodziców z małymi dziećmi. Rejsy mogą być więc wymarzoną formą odpoczynku niezależnie od tego, czy wybieramy się na niego całą rodziną, z gronem przyjaciół czy tylko we dwoje. Wybraliśmy dla was 5 wycieczek rejsowych po Morzu Śródziemnym, które zwróciły naszą uwagę.
  • Włochy, Francja, Hiszpania

   Rejs rozpoczniemy w Rzymie, by stamtąd udać się do Genui i Marsylii. Jeden dzień wystarczy, by zobaczyć najważniejsze atrakcje - Stary Port, Wzgórze La Garde czy bazylikę Notre Dame de la Garde. Następnie w planie rejsu jest odwiedzenie Barcelony i Walencji. Mając tylko 1 dzień w Barcelonie warto zobaczyć piękny kościół Sagrada Familia, Dzielnicę Gotycką czy kompleks fontann Font Magica. To tylko część atrakcji - zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wycieczki.
   Dowiedz się więcej
  • Włochy, Grecja, Czarnogóra i Chorwacja

   Rejs rozpoczniemy w Wenecji i po jednym dniu na morzu dotrzemy do Bari, gdzie warto zobaczyć chociażby zabytkową starówkę czy Bazylikę Św. Mikołaja. Następnym celem będzie grecka wyspa Korfu - jedna z najczęściej wybieranych przez polskich turystów, z której udamy się do pięknego miasta portowego - Kotor w Czarnogórze. Następnie czeka na nas Chorwacja i jedno z najpiękniejszych miast - Dubrownik, gdzie warto zwiedzić starówkę, na której nie zabraknie ciekawych zabytków.
   Dowiedz się więcej
  • Włochy, Francja, Wyspy Kanaryjskie, Madera , Hiszpania

   Kolejny rejs, który obejmuje Francję, Włochy i Hiszpanię, ale dodatkowo wzbogacony jest o dwa warte odwiedzenia miejsca. Z Włoch i Francji będziemy mogli udać się na Wyspy Kanaryjskie. Poza tym, że Teneryfa i Lanzarote to ogromne ośrodki turystyczne, to oferują one również unikalny krajobraz, piękne widoki i odmienne od reszty Hiszpanii zabytki historyczne i kulturalne. Kolejnym punktem wycieczki będzie Madera, gdzie na pewno uda nam się poczuć klimat Portugalii.
   Dowiedz się więcej
  • Włochy i Grecja

   Na koniec coś dla miłośników kultury antycznej, ponieważ rejs pozwoli odwiedzić kilka najważniejszych miejsc dla naszej cywilizacji. Po wypłynięciu z Wenecji, spędzimy dzień na morzu, by dotrzeć do Kefalini, Santorini, Mykonos oraz Olimpii. Podczas rejsu będzie można nie tylko zwiedzić najważniejsze zabytki antycznego świata, ale również cieszyć się malowniczymi widokami. Rejs zakończymy odwiedzinami Bari oraz powrotem do Wenecji.
   Dowiedz się więcej
autor

* *

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • aleksandra.kruczek

  Oceniono 6 razy 2

  A alternatywą dla rejsów statkiem może być rejs jachtem. Dobry wybór jeśli masz paczkę znajomych i chcesz popłynąć tylko z nimi i przeżyć niezapomnianą przygodę. Zanim jeszcze założyłam rodzinę (wiadomo, dzieciaki :P ) to pływaliśmy tak ze znajomymi. Zaczynaliśmy od Mazur później Adriatyk. A w przyszlosci moze Karaiby? Jak by ktos z Was chcial popłynąć grupą w taki rejs to można je znaleźć na stronie Rejsomat.

 • emc2348

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam żeglowanie po Karaibach z polsko - australijskim teamem Moniką i Stevem. www.sailingwildside.com

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy -1

  was to jednak popie...ło już do samego konca .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX