Jedna wycieczka, cztery państwa za mniej niż 2200 zł/os. Kierunek: Bałkany

DZ
07.03.2019 07:53
Stary Most w Mostarze, Bośnia i Hercegowina

Stary Most w Mostarze, Bośnia i Hercegowina (Fot. Vladislav T. Jirousek / shutterstock.com)

autor
open-image
Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania oraz Chorwacja - te kryjące niezwykłe skarby państwa coraz mocniej stawiają na rozwój turystyki. Wycieczka, którą dla was wybraliśmy oferuje możliwość poznania najważniejszych miejsc i zabytków, a jednocześnie kusi atrakcyjną ceną.
Wycieczkę zaczynamy w Albanii od zwiedzania Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli przenieść się w przeszłość. Po spacerze pojedziemy do Tirany, stolicy i największego miasta w Albanii, którego zwiedzanie zakończy pobyt w Albanii. Dzień kończymy przejazdem do Czarnogóry.
  • Między niebem, ziemią a morzem

   Między niebem, ziemią a morzem, od 2200 zł, Rainbow
   Sprawdź ceny wycieczki w wybranym terminie
   Zaczynamy w najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry – Budvie, skąd po zwiedzeniu starówki udajemy się słynnymi serpentynami najpierw do niewielkiej wioski słynącej z produkcji sera i suszonej szynki, a następnie do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Następnie przejazd do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen.
  • Między niebem, ziemią a morzem, od 2200 zł, Rainbow
   Sprawdź ceny wycieczki w wybranym terminie
   Kolejny dzień – kolejny kraj: Chorwacja, gdzie zwiedzimy największe miasto Dalmacji Split z zabytkowym centrum i ruinami antycznego pałacu cesarza Dioklecjana. Następnie udamy się do Trogiru, uroczego nadmorskiego miasteczka. Na koniec superatrakcja - Perła Adriatyku, Dubrownik. To przepięknie położone miasto, wpisane na listę UNESCO, pełne zabytków i klimatycznych uliczek. Tego samego dnia wrócimy znów do Czarnogóry, nad Zatokę Kotorską, gdzie krajobrazy przypominają fiordy północy.
  • Między niebem, ziemią a morzem, od 2200 zł, Rainbow
   Sprawdź ceny wycieczki w wybranym terminie
   Ostatnie dni wycieczki spędzimy w Mostarze zwiedzając zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków. Zobaczymy Stary Most, wpisany na listę UNESCO zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, który jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Następnie udamy się do Sarajeva, stolicy Bośni i Hercegowiny. W programie m.in.: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, bazar, sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most.

   Cena wycieczki może różnić się w zależności od wybranego terminu i aktualnych promocji
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • badzelastyczny

  Oceniono 4 razy 2

  Na zdjęciach nawet Polska wygląda dobrze :D

 • misiek0813

  Oceniono 1 raz 1

  Byłem w miejscach wymienionych w tym artykule sponsorowanym (zresztą korzystając z tego samego biura podróży) ale z wyjątkiem Mostaru to reszta zdjęć mi jakoś nie pasuje do opisanych miejsc.

  p.s. Kruja jest przereklamowana, kilka straganów na krzyż, zresztą sprzedawcy już nauczyli się mówić po polsku ;-)

  Tutaj jest błąd:
  Zaczynamy w najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry - Budvie, skąd po zwiedzeniu starówki udajemy się słynnymi serpentynami najpierw do niewielkiej wioski słynącej z produkcji sera i suszonej szynki, a następnie do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Następnie przejazd do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen.

  ta mała wioska w połowie i na końcu akapitu to ta sama Njegusa (naprawdę świetny prsut)

 • maj.basia

  0

  Za Albanią nie tęsknię. Chorwację i wszystkie piękne miejsca zwiedziłam - od półwyspu Istria, aż po Dubrownik
  (przez Zadar, Split, Trogir , Omisz itd.). Chcieliśmy zwiedzić Czarnogórę ale... nie dogadaliśmy się na granicy,
  bo Czarnogórcy chcieli okupu, albo tringla czy jak to się zwie przekupstwo. Może teraz jest inaczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX