Albania, Grecja i Macedonia podczas jednej wycieczki. Kraina Orłów czeka na odkrycie

DZ
05.03.2019 08:57
Wycieczka na Bałkany, Albania

Wycieczka na Bałkany, Albania (fot. shutterstock)

open-image
Albania, Grecja i Macedonia to fascynujące zakątki Europy, które bardzo mocno stawiają na turystkę. A jeździć tam warto, bo kryją wiele tajemnic i skarbów.
"W krainie orłów" to niezwykła wycieczka objazdowa, podczas której odwiedzimy trzy kraje: Albanię, Grecję i Macedonię. Poniżej przybliżymy wam najważniejsze punkty programu, dzięki którym oferta zwróciła naszą uwagę.
  • W krainie orłów

   Lądujemy na greckiej wyspie Korfu, by stamtąd promem udać się do Albanii, do portowego miasta Butrint z pozostałościami budowli z czasów rzymskich. Nadmorską trasą, podziwiając wspaniale widoki na morze i góry opadające gwałtownie do morza, udamy się w kierunku Vlory. Miasto położone nad zatoką o tej samej nazwie zachwyca prawdziwie śródziemnomorską atmosferą.
   Sprawdź szczegóły wycieczki
  • Kontynuując zwiedzanie odwiedzimy dwa miasta-muzea: Berat, nazywane Miastem Okien oraz malowniczo położony nad jeziorem macedoński Ochryd wpisany na listę UNESCO. Inne atrakcje tego dnia to prehistoryczna osada na wodzie w Zatoce Kości, rejs po źródłach rzeki Czarny Drim i degustacja miejscowych specjałów.
   Pora wrócić do Albanii, by zwiedzić Durres, jeden z największych portów na Adriatyku, Kruje nazywanego albańskim Krakowem, a następnie stolicę kraju, Tiranę.
   Sprawdź szczegóły wycieczki
  • Kolejnego dnia odwiedzimy najpierw Apollonię, miasto portowe słynące niegdyś z targu niewolników, a następnie Gjirokaster - ,,Miasto Srebrnych Dachów” (wpisane na listę UNESCO). Na koniec dnia chętni mogą wziąć udział w albańskim wieczorze folklorystycznym, podczas którego usłyszeć można niezwykły śpiew polifoniczny, zabytek znajdujący się na Liście Arcydzieł Ustnych i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.
   Sprawdź szczegóły wycieczki
  • Wycieczkę kończy powrót na Korfu i zwiedzanie wyspy. Jeśli mamy możliwość, warto dokupić tygodniowy, wypoczynkowy pobyt w tym turystycznym, greckim raju.

   ***

   Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.
   Sprawdź szczegóły wycieczki
Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • semigetuza

  Oceniono 3 razy 1

  Macedonia do kitu, praktycznie nic tam nie zobaczycie. Gdzie Kocani, czarszija w Bitoli, gdzie Teovo i Kumanovo, gdzie robią cudne suknie slubne?
  Gdzie Sztip i Strumnica? Nie mówiąc już o Parku narodowym Galicznica i jeziorze Prespa.
  Albania - firma mogla by się wysilic i dolożyc Ksamil, zwiedzanie farm malży /i degustację/, opcjonalnie wycieczke do kopalni asfaltu, po drodze do Tirany Porto Palermo i przelęcz llogara.
  Na polnocy Góry Przeklęte, Góra Korab. Dolożyc pobyt na plazy w Orikum. Odwiedzic monastir bizantynski w Kisha e Marmiroit,skąd cudny widok na okolicę, Park Archeologiczny Bylis,okolice miejscowosci Divjaka, na wschód od Tirany przy drodze SH54 zajrzec do restauracji Selimi /super jagnięcina w różnych postaciach/ i wreszcie zorganizowac splyw Drinem.
  Lenie idące na latwiznę za dużą kasę siedzą w tej firmie turystycznej i tyle.

 • ilenka50

  Oceniono 2 razy 0

  Byłam i polecam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX