Nordic walking - kije, akcesoria i odzież na jesienne spacery z kijkami

KS
10.10.2018 10:30
Nordic walking - kije, akcesoria i odzież na jesienne spacery z kijkami

Nordic walking - kije, akcesoria i odzież na jesienne spacery z kijkami (fot. unsplash)

Nordic walking to świetna aktywność na okres jesienno-zimowy. Kijki i odpowiednie obuwie to podstawa, jeśli chcemy zacząć swoją przygodę z nordic walkingiem, ale inwentarz warto uzupełnić również o porządną kurtkę i inne akcesoria. Sprawdźcie nasze propozycje.

Kijki do nordic walking w dobrych cenach 

Kijki to najważniejszy element wyposażenia, chociaż wiele początkujących osób woli je wypożyczyć. Dobrze jednak jest zastanowić się nad zakupem własnych kijków, dzięki czemu możemy lepiej dopasować je do naszego wzrostu i terenu, po którym będziemy chodzić. Najtańsze kijki nordic walking możemy kupić już w okolicy 50 zł, jednak jeśli zależy nam na wysokiej jakości produkcie, lepiej poszukać nieco droższego modelu.

 

Buty trekkingowe i sportowe na nordic walking

Solidne buty to kolejny ważny element ekwipunku, kiedy decydujemy się na rozpoczęcie treningów nordic walking. Dobrze sprawdzi się solidne obuwie sportowe, ale jeżeli chcemy spacerować również w trudniejszym terenie, warto pomyśleć o butach trekkingowych. Pamiętajmy, że buty, podobnie jak kijki powinny być dopasowane do terenu, na którym uprawiamy nordic walking. 

Buty trekkingowe i sportowe na nordic walkingButy trekkingowe i sportowe na nordic walking kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, pexels

Kurtki sportowe na jesień/zimę

Wybierając się na nordic walking jesienią czy zimą, należy również wybrać oczywiście odpowiednią odzież. Pamiętajmy, że uprawiając sport na świeżym powietrzu o tej porze roku, potrzebujemy lekkiej kurtki, która będzie dobrze kontrolować temperaturę ciała, dzięki czemu ani nie zmarzniemy ani pot nie będzie nam lecieć po plecach. Dobrze sprawdzą się kurtki trekkingowe i lekki kurtki termoaktywne. 

Kurtki sportowe na jesień i zimęKurtki sportowe na jesień i zimę kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Akcesoria na nordic walking

Co jeszcze przyda się podczas spacerów z kijkami? Przede wszystkim rękawiczki, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, należy wybrać solidny i wygodny model. W dobrych rękawiczkach dłonie nie będą się ześlizgiwać z kijków i będą utrzymywać odpowiednią temperaturę. Poza nimi warto wyposażyć się w termoaktywną bieliznę oraz czapkę. Sprawdzą się lepiej od tradycyjnych modeli, ponieważ dobrze odprowadzają wilgoć i nie dopuszczają do przegrzania organizmu podczas wysiłku fizycznego. Poniżej znajdziecie także inne polecane przez nas akcesoria na nordic walking. 

Więcej o: