Wyjazd z dziećmi - przepiękne miejsca w Polsce

KS
24.04.2018 10:00
Majówka z dziećmi

Majówka z dziećmi (fot. unsplash)

Zastanawiasz się, gdzie pojechać z dzieckiem, by spędzić aktywnie czas w urokliwym miejscu, a jednocześnie, by maluch się nie nudził? Wybraliśmy dla was kilka atrakcyjnych ofert noclegowych.

Góry

Doskonałym miejscem na wypad z dziećmi będą Karkonosze. Jest tam wiele atrakcyjnych szlaków, zarówno tych bardzo łatwych, jak i tych nieco trudniejszych. Znajdą się także trasy, gdzie bez trudu można przejechać wózkiem lub przenieść malucha w chuście lub nosidle. W Szklarskiej Porębie możemy wybrać się do Dinoparku, który na pewno przypadnie do gustu dzieciom. Tatry również są dobrym kierunkiem majówkowym - Zakopane, Biały Dunajec czy Murzasichle będą doskonałą bazą wypadową dla wielu wycieczek.

Góry na majówkęGóry na majówkę fot. materiał partnera

Kaszuby

Kaszuby to kolejny bardzo dobry kierunek. Dzieci chętnie odwiedzą chociażby Kaszubski Park Miniatur, kamienne kręgi w Odrach niedaleko Czerska czy Świat Labiryntów w Blizinach. Kaszuby to zdecydowanie jeden z piękniejszych regionów w Polsce, gdzie nie zabraknie również tras pieszych czy rowerowych. 

Mazury

Wolne dni to również doskonały czas, by pomyśleć o spędzeniu aktywnie czasu nad wodą. Na Mazurach nie zabraknie szlaków kajakowych, ale możemy również wypożyczyć łódkę czy rower wodny. Warte odwiedzenia są Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Wioska Indiańska w Spytkowie czy  Piramida w Rapie. Mazury to także ponad 100 rezerwatów przyrody. A jeśli pogoda nie dopisze, zawsze możecie dobrze bawić się w Parku Wodnym w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Mazury na majówkęMazury na majówkę fot. unsplash

Morze

Niezależnie od pogody nad polskim morzem również można spędzić ciekawie i aktywnie czas. Nie brakuje tutaj zabytków, szlaków turystycznych ani rezerwatów przyrody. Możecie również pomyśleć o krótkim wyjeździe last minute za granicę. Poniżej kilka propozycji noclegowych nad morzem w Polsce i za granicą.