Wyjazd z dziećmi - przepiękne miejsca w Polsce

KS
24.04.2018 10:00
Majówka z dziećmi

Majówka z dziećmi (fot. unsplash)

Zastanawiasz się, gdzie pojechać z dzieckiem, by spędzić aktywnie czas w urokliwym miejscu, a jednocześnie, by maluch się nie nudził? Wybraliśmy dla was kilka atrakcyjnych ofert noclegowych.

Góry

Doskonałym miejscem na wypad z dziećmi będą Karkonosze. Jest tam wiele atrakcyjnych szlaków, zarówno tych bardzo łatwych, jak i tych nieco trudniejszych. Znajdą się także trasy, gdzie bez trudu można przejechać wózkiem lub przenieść malucha w chuście lub nosidle. W Szklarskiej Porębie możemy wybrać się do Dinoparku, który na pewno przypadnie do gustu dzieciom. Tatry również są dobrym kierunkiem majówkowym - Zakopane, Biały Dunajec czy Murzasichle będą doskonałą bazą wypadową dla wielu wycieczek.

Góry na majówkęGóry na majówkę fot. materiał partnera

Kaszuby

Kaszuby to kolejny bardzo dobry kierunek. Dzieci chętnie odwiedzą chociażby Kaszubski Park Miniatur, kamienne kręgi w Odrach niedaleko Czerska czy Świat Labiryntów w Blizinach. Kaszuby to zdecydowanie jeden z piękniejszych regionów w Polsce, gdzie nie zabraknie również tras pieszych czy rowerowych. 

Mazury

Wolne dni to również doskonały czas, by pomyśleć o spędzeniu aktywnie czasu nad wodą. Na Mazurach nie zabraknie szlaków kajakowych, ale możemy również wypożyczyć łódkę czy rower wodny. Warte odwiedzenia są Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Wioska Indiańska w Spytkowie czy  Piramida w Rapie. Mazury to także ponad 100 rezerwatów przyrody. A jeśli pogoda nie dopisze, zawsze możecie dobrze bawić się w Parku Wodnym w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Mazury na majówkęMazury na majówkę fot. unsplash

Morze

Niezależnie od pogody nad polskim morzem również można spędzić ciekawie i aktywnie czas. Nie brakuje tutaj zabytków, szlaków turystycznych ani rezerwatów przyrody. Możecie również pomyśleć o krótkim wyjeździe last minute za granicę. Poniżej kilka propozycji noclegowych nad morzem w Polsce i za granicą. 

Komentarze (24)
Zaloguj się
 • mupetman

  Oceniono 96 razy 94

  No naprawdę ze szczerymi intencjami kliknąłem w poszukiwaniu inspiracji. Karkonosze, Tatry, Mazury, Kaszuby, Bałtyk. Naprawdę??? Nigdy bym nie wpadł, że tam można pojechać! Beznadziejne dziennikarstwo - zamiast rzetelnych i odkrywczych artykułów coraz więcej w gazecianych serwisach prymitywnych clickbaitów. Wstyd.

 • pan_draska

  Oceniono 51 razy 49

  absolutnie nie rozumiem po co autorzyna tego bełkotu aż się tak wysilił. Przecież to musiał na mapę Polski spojrzeć, sam by tego raczej nie wykminił.
  A można było napisać :
  Na wakacje można pojechać na północ, południe, wschód lub zachód ...(to oczywiście wersja dla bardziej rozgarniętych).
  W wersji light wystarczy napisać:
  Na wakacje proponujemy pojechać w lewo albo w prawo.

 • waznezdanie

  Oceniono 34 razy 34

  Miałem nadzieję na ciekawe pomysły a nie utarte szlaki...

 • whufan

  Oceniono 22 razy 22

  Tatry?! Karkonosze?! Mazury !!!??? Na wypoczynek ?!! Sensacja. Oswieciliscie Polakow.

 • nilpferd13

  Oceniono 18 razy 18

  "...gdzie pojechać na długi weekend?"
  GDZIE pojechać??????

 • kresedebarg

  Oceniono 9 razy 9

  Pojadę wszędzie tam, gdzie nie wpuszcza się dzieci

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy 7

  nie wyjeżdzać nigdzie w domu bedzie cisza i spokój ---gdyż wszyscy wyjadą / korki zatory kolejki kolizje i wypadki / jedna rada bron boże nie włączać telewizora .---i jakoś przeżyjecie ten sztuczny szum.

 • whufan

  Oceniono 7 razy 5

  Na Szaserow sa bezplatne apartamenty z pelnym wyzywienie i zabiegami. To wszystko od reki, bez kolejki. Gdy cos potrzeba to przyniesie ci ordynator. Odbiora z domu i odwioza po turnusie. www.apartamenty-konus-zoliborski.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX