Gdzie pojechać na majówkę? Wybraliśmy dla was 6 atrakcyjnych kierunków w Polsce

KS
17.04.2018 12:45
W tym roku chętnie na majówkę zostajemy w Polsce

W tym roku chętnie na majówkę zostajemy w Polsce (Shutterstock)

Szukasz pomysłu, gdzie pojechać w tym roku na majówkę? Wybraliśmy 6 świetnych miejsc wraz z niedrogimi noclegami. Znajdą się propozycje zarówno dla tych, którzy szukają spokoju, jak i tych, którzy chcą aktywnie spędzić urlop.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków wypoczynku na Pomorzu Zachodnim. Korzystny mikroklimat i atrakcyjne plaże sprawiają, że jest to kierunek bardzo chętnie wybierany latem, jednak jeszcze w maju możemy odwiedzić liczne warte zobaczenia atrakcje, np. muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, zagrodę żubrów czy Bałtycki Park Miniatur.

Władysławowo

Władysławowo to kolejne bardzo popularne miejsce wakacyjne, ale na majówkę sprawdzi się równie dobrze. Okoliczne tereny i szlaki turystyczne przypadną do gustu wszystkim miłośnikom pieszych wycieczek czy nordic walkingu. Co warto zobaczyć we Władysławowie? Przede wszystkim Ocean Park, Aleję Gwiazd Sportu, latarnię morską w Rozewie czy Wąwóz Lisi Jar.

Władysławowo i ChłapowoWładysławowo i Chłapowo materiały partnera

Łeba

W Łebie również nie zabraknie w maju atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych. Możemy odwiedzić np. muzeum motyli, park dinozaurów czy muzeum wyrzutni rakiet. Obowiązkowy jest również spacer po Wydmie Łąckiej - malowniczym piaskowym szlaku przecinanym lasem. 

Kraków

Czemu Kraków znalazł się na naszej liście? Długi weekend majowy to doskonała okazja, by zobaczyć najpiękniejsze krakowskie zabytki, których do tej pory nie mieliśmy okazji zwiedzić. Ci, którzy chcą zobaczyć najsłynniejsze zabytki Krakowa, powinni zacząć zwiedzanie od tzw. Trasy Królewskiej. Rozpocząć ją należy pod kościołem św. Floriana. Dalej trasa wiedzie obok Barbakanu, resztek dawnych fortyfikacji miejskich i poprzez Bramę Floriańską wkracza w obręb Starego Miasta. Sercem Krakowa i żywym centrum jego kultury jest Rynek Główny, to też miejsce spotkań i imprez, więc trzeba się tu zatrzymać na dłużej.

Zakopane

Nie ulega wątpliwości, że Zakopane cieszy się ogromną popularnością o każdej porze roku. Chociaż wybierając ten kierunek, trzeba liczyć się z tłumami turystów. Jeżeli ma być to wasz pierwszy wyjazd do Zakopanego, to warto byście podczas weekendu zobaczyli Krupówki, Kościół Świętej Rodziny, Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, Morskie Oko czy Wodogrzmoty Mickiewicza.

ZakopaneZakopane materiały partnera

Murzasichle

Na koniec propozycja dla osób, które w majowy weekend będą chciały uciec od tłumów turystów i szukają nieco spokojniejszego miejsca na wypoczynek. Ta podhalańska wieś położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Będzie doskonałą bazą wypadową zarówno na trekkingowe wycieczki, jak i zwiedzanie okolicznych miejscowości i zabytków. 

Więcej o: