Akcesoria trekkingowe - praktyczne gadżety dla początkujących i zaawansowanych

KS
03.04.2018 13:00
Akcesoria trekkingowe

Akcesoria trekkingowe (fot. unsplash)

Dobre przygotowanie jest jednym z kluczowych elementów udanej wyprawy trekkingowej. W zależności od poziomu jej trudności przydać się mogą różne rzeczy, ale prezentowane przez nas akcesoria posłużą zarówno początkującym, jak i zaawansowanym piechurom.

Pulsometry, krokomierze

To doskonała propozycja dla osób, które lubią aktywnie spędzić nie tylko urlop, ale również wolne dni w tygodniu. Urządzenia umożliwiają kontrolę naszej aktywności fizycznej, a nowoczesne modele, poza mierzeniem liczby przebytych kroków czy aktualnego pulsu, mają wiele dodatkowych funkcji, jak chociażby łączenie się ze smartfonem i wysyłanie powiadomień o przychodzących połączeniach lub wiadomościach. 

Pulsometry, krokomierzePulsometry, krokomierze kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/gearwhoresanonymous

Elektronika turystyczna

Zarówno na dłuższe, jak i krótsze wyprawy trekkingowe przydać się może kilka elektronicznych gadżetów. Wśród nich możemy wymienić chociażby power banki, nawigacje turystyczne, krótkofalówki lub słuchawki sportowe. W zależności od rodzaju i długości wyprawy taki sprzęt może znacznie usprawnić trekking w każdym terenie. 

Elektronika turystycznaElektronika turystyczna kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels

Scyzoryki i noże

Scyzoryk lub nóż zawsze warto mieć ze sobą na wyprawie w teren. To uniwersalne akcesoria, których znajdą zastosowanie nie tylko podczas dłuższego biwaku. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, a ciężko przecenić ich użyteczność - posłużą zarówno do otwarcia puszki z jedzeniem jak i przycięcia liny czy opatrunku. 

Scyzoryki i nożeScyzoryki i noże kolaż redakcja, materiały partnerów

Kosmetyczki i apteczki

Jeśli planujemy nawet jednodniową wycieczkę trekkingową, warto do plecaka wrzucić także miniapteczkę czy produkty higieniczne, jak chociażby płyn dezynfekujący do rąk, chusteczki czy krem z filtrem UV. Na krótką wycieczkę wystarczą gotowe zestawy turystyczne, które możemy zakupić w sklepach, gdzie w skład małej apteczki wchodzić będzie plaster, bandaż opatrunkowy, opatrunek na oparzenia, paski do zamykania ran oraz środek do dezynfekcji ran i płyn do przemywania oczu. 

Kosmetyczki i apteczkiKosmetyczki i apteczki kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. thecloverbrand

Inne akcesoria

W zależności od poziomu trudności wyprawy trekkingowej którą planujemy, niezbędne będą również oczywiście inne akcesoria. Nie można zapomnieć chociażby o papierowej mapie, termosie czy butelce z wodą (można pomyśleć o zakupie butelki filtrującej), jak i odpowiednich saszetkach, kijkach trekkingowych i wielu innych przydatnych gadżetach. Poniżej znajdziecie część z tych, które mogą się przydać. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
  • makuku

    Oceniono 1 raz 1

    Litości, już wam lewandowskie i chodakowskie nie wystarczają, musicie Bilba mieszać w wasze idiotyczne reklamy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX