Przydatne akcesoria na piesze wędrówki - wśród nich krokomierze, nawigacje turystyczne i wiele innych

KS
23.02.2018 10:30
Przydatne akcesoria na piesze wędrówki

Przydatne akcesoria na piesze wędrówki (fot. instagram.com/garmin)

Piesze wędrówki to jeden z najprostszych sposobów na spędzenie aktywnie czasu nie tylko na wyjeździe. To również dobry sposób by bez potrzeby brania urlopu, odpocząć na łonie natury. Podpowiadamy, jakie akcesoria przydadzą się każdemu piechurowi.

Krokomierze i pulsometry

To doskonała propozycja dla osób, które lubią aktywnie spędzić nie tylko urlop, ale również wolne dni na przestrzeni tygodnia. Umożliwiają kontrolę naszej aktywności fizycznej, a nowoczesne gadżety posiadają szereg dodatkowych funkcji, poza mierzeniem ilości przebytych kroków czy aktualnego pulsu. Najnowsze urządzenia mogą łączyć się ze smartfonem i wysyłać powiadomienia o wiadomościach czy połączeniach, a także mierzyć jakość snu czy ciśnienie. Krokomierze i pulsometry to również przydatne akcesorium dla osób trenujących, które chcą monitorować osiągane wyniki oraz dopasowywać plan spacerów czy wędrówek. 

Krokomierze i pulsometryKrokomierze i pulsometry kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/garmin

Nawigacje turystyczne

Nawigacje turystyczne najczęściej obsługują tryby pieszy i rowerowy, dlatego są świetnym uzupełnieniem wycieczkowego ekwipunku. Poza wyznaczaniem trasy oraz kierunku, mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, które usprawnią nasze poruszanie się w terenie, a których nie posiadają np. smartfony z wbudowaną nawigacją GPS. Dużym plusem niektórych modeli jest możliwość wysłania sygnału SOS w razie zagrożenia czy zgubienia drogi. Większość modeli ma o wiele wydajniejszą baterię niż nawigacja wbudowana w telefon czy tablet, dzięki temu może pracować nawet kilkanaście godzin. 

Tutaj przeczytacie o tym, jak wybrać nawigację turystyczną >>>

Nawigacje turystyczneNawigacje turystyczne kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/garmin/

Termosy, butelki i lunch boxy

Podczas pieszych wycieczek nie możemy także zapomnieć o uzupełnianiu energii. Przydadzą się w tym celu termosy, butelki filtrujące wodę oraz pojemniki na przekąski. Możemy zaopatrzyć się w termos na napój oraz na ciepły posiłek, co na pewno będzie bardzo przydatne zwłaszcza w okresie od jesieni do wiosny. Jednak nawet panując kawę czy herbatę w termos, nie powinniśmy zapominać o butelce wody, która najlepiej uzupełni płyny podczas aktywności fizycznej. 

Termosy, butelki i lunch boxyTermosy, butelki i lunch boxy kolaż redakcja, materiały partnerów

Jeżeli szukacie zaś ciekawych tras trekkingowych, to my proponujemy wam na przykład Chorwację. Zwykle kojarzy się ona przede wszystkim z wakacyjnym leniuchowaniem na plaży, jednak oferuje również bardzo ciekawe szlaki dla miłośników pieszych wycieczek. Poniżej wybraliśmy dla was kilka noclegów w bardzo okazyjnych cenach, które mogą być doskonałą bazą wypadową. 

Więcej o: