W co się spakować na krótki wyjazd? Przegląd małych walizek i toreb podróżnych

KS
06.02.2018 08:00
Pewne rzeczy w bagażu podręcznym na lotnisku są niedozwolone. Lepiej wiedzieć wcześniej, które, by nie stracić ich na lotnisku

Pewne rzeczy w bagażu podręcznym na lotnisku są niedozwolone. Lepiej wiedzieć wcześniej, które, by nie stracić ich na lotnisku (fot. Shutterstock)

Jeżeli szykujesz się na kilkudniowy wyjazd, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie ma sensu pakować się w ogromną torbę czy plecak podróżny. Przygotowaliśmy więc przegląd niewielkich walizek, które sprawdzą się świetnie za tygodniowy lub krótszy urlop.

Kabinówki

Małe walizki kabinowe sprawdzą się doskonale np. do samolotu, ponieważ możesz zabrać je na pokład, jako bagaż podróżny. Ale będą też oczywiście dobrą opcją do samochodu, autokaru czy pociągu. Dobra kabinówka będzie wytrzymała, dzięki czemu jest idealnym wyborem do pakowania zarówno ubrań, jak i delikatnych drobiazgów.

KabinówkiKabinówki kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. BRIGHTON KELLER

Małe torby podróżne

Przewagą torby nad walizką jest to, że jej miękki materiał pozwala na spakowanie większej ilości rzeczy. Dzięki temu nawet, jeśli planujemy zabrać ze sobą mniejszy bagaż, to nie musimy się za bardzo ograniczać. Jeżeli jedziesz jedynie na weekend lub niewiele dłuższy wyjazd, to w roli małej torby podróżnej dobrze sprawdzi się także torba sportowa.

Małe torby podróżneMałe torby podróżne kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. mochithings

Niewielkie plecaki

Na koniec mamy propozycje dla tych osób, które nie przepadają za noszeniem bagażu w ręku. Niewielkie plecaki turystyczne świetnie sprawdzają się na wycieczkach pieszych i rowerowych, ale możemy z powodzeniem zmieścić w nich również bagaż na 2-3 dniowy wyjazd. To bardzo uniwersalny zakup, który doceni większość podróżników.

Niewielkie plecakiNiewielkie plecaki kolaż redakcja, materiały partnerów

Przy odpowiedniej technice pakowania w małe walizki, torby czy plecaki z powodzeniem możemy spakować się również na nieco dłuższe wyjazdy. Jeżeli masz taki plan, to warto pamiętać o podstawach zasadach pakowania bagażu.

  • wybieraj uniwersalne ubrania, które możesz łączyć w jak największą ilość zestawów
  • weź tylko niezbędne kosmetyki oraz leki - unikaj pakowania na zapas, albo " w razie czego", ponieważ większość rzeczy jest bardzo łatwo dostępnych w lokalnych sklepach czy aptekach
  • jeżeli masz problem ze zmieszczeniem rzeczy podczas pakowania, zobacz internetowe wideo-poradniki, jak kompaktowo pakować bagaż - być może poznasz nowe metody, które bardzo ułatwią przyszłe podróże
  • do spakowania swetrów czy koców możesz wykorzystać worki próżniowe
  • wykorzystuj maksymalnie puste miejsca w walizce czy torbie
Więcej o: