Zimowe wycieczki w polskich górach - jak ubrać się na trekking?

KS
01.02.2018 16:00
Zimowe wycieczki w polskich górach

Zimowe wycieczki w polskich górach (pexels)

Zimowy wyjazd w polskie góry jeszcze przed tobą? Zanim wyruszysz na pieszą wędrówkę, zadbaj o to, by twój trekkingowy ekwipunek był kompletny. Podpowiadamy, jakie ubrania się sprawdzą najlepiej.

Buty trekkingowe

O butach raczej nie zapomnisz, ale warto sprawdzić czy stan twoich traperów jest dobry. Jeżeli są już znoszone i nie gwarantują odpowiedniego komfortu, to warto zastanowić się nad zakupem nowego modelu. Buty są jednym z najważniejszych elementów zimowego wyposażenia i nie należy ich lekceważyć. Pamiętaj też, że w zależności od trudności terenu, należy wybrać różne trapery. Typowe trekkingowe obuwie sprawdzi się raczej na niskich i średnich wysokościach, na niezbyt wymagającym terenie. Jeżeli wybierasz się w wysokie góry, lepiej pomyśl o butach hikkingowych.

Buty trekkingoweButy trekkingowe kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Michael Wiejowski

Kurtka i bielizna termoaktywna

Wybierając się w góry na wycieczkę zimą, należy przygotować się na zmieniającą się pogodę. Dlatego doskonale sprawdzi się bielizna termoaktywna, która dobrze trzyma temperaturę oraz nie pozwala na przegrzanie się organizmu. Na jednodniowe wycieczki zimą najlepiej wybrać bieliznę o średniej grubości. Grube modele przeznaczone są do bardzo niskich temperatur i do nocowania podczas zimowych wyjazdów. Również wybierając kurtkę, zwróć uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim musi dobrze chronić przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Warto, by miała kaptur i dużo kieszeni.

Kurtka i bielizna termoaktywnaKurtka i bielizna termoaktywna kolaż redakcja, materiały partnerów

Ciepłe akcesoria

Wybierając się na górską wycieczkę zaopatrz się w dwie pary rękawiczek, w tym dobrze jeśli jedne są wodoodporne. Należy także pamiętać o ochronie głowy i szyi, dlatego czapka i szalik lub komin są obowiązkowe. Warto też zwrócić uwagę na skarpety. Dobrze je mieć już podczas przymiarki nowych butów trekkingowych, ponieważ są grubsze od tych, które zwykle nosimy.

Ciepłe akcesoriaCiepłe akcesoria kolaż redakcja, materiały partnerów

O ile kurtka czy buty to rzeczy, o których na pewno nie zapomnisz, to w twoim ekwipunku nie może zabraknąć również innych bardzo praktycznych rzeczy. Poniżej znajdziesz więcej zimowych ubrań i sprzętu, które przydadzą się w polskich górach.

Więcej o: