Gdzie zimą warto wyjechać za granicę, aby uniknąć mrozów i co spakować na wyjazd

BA
30.11.2017 15:45
wyjazd zimą

wyjazd zimą (wyjazd zimą)

Nie lubisz zimowej aury za oknem i chcesz uciec chociaż na chwilę od szarej pogody? Wybierz się na zimowy urlop za granicę do ciepłych krajów w Europie! Zobacz, gdzie jechać i co spakować.

Zima już starszy za oknami. Jest zimno i ponuro, a ty masz tego dosyć? Może więc zdecydujesz się na wyjazd do cieplejszych krajów Europy, aby chociaż na chwilę móc zapomnieć o mroźnej i przygnębiającej pogodzie. Wybraliśmy więc dla ciebie trzy popularne i ciepłe kierunki, które będą idealne na zimowy urlop . Dodatkowo podpowiemy też, co warto spakować jadąc do tych miejsc poza sezonem:

Madera - wyspa wiecznej wiosny 

Wyjazd zimą - Madera / źródło: .trvlrp.com, autor: brak informacji / materiały partnerówWyjazd zimą - Madera / źródło: .trvlrp.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Wyjazd zimą - Madera / źródło: .trvlrp.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Wyjazd zimą - Madera / źródło: .trvlrp.com, autor: brak informacji / materiały partnerów

Jeśli masz dość śniegu, to świetnym wyborem dla ciebie będzie Madera zwana też wyspą wiecznej wiosny. Jest zawsze zielona, pogodna i piękna. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków Madera oferuje nam także szereg interesujących zabytków do zwiedzania oraz bardzo smaczne jedzenie. Pogoda w zimie waha się od 18 do 22 stopni. Jedynym minusem może okazać się, to że w tym okresie na Maderze pojawiają się opady deszczu. Właśnie dlatego oprócz lekkich ubrań, warto spakować też kurtkę przeciwdeszczową. 

Malta 

Wyjazd w zimą Malta / źródło: gettraveldestinations.com, autor: brak informacji / materiały partnerówWyjazd w zimą Malta / źródło: gettraveldestinations.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Wyjazd w zimą Malta / źródło: gettraveldestinations.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Wyjazd w zimą Malta / źródło: gettraveldestinations.com, autor: brak informacji / materiały partnerów

Chciałoby się rzec, że Malta jest zawsze grzechu warta! Nawet zimą ma wiele do zaoferowania. Niebanalna architektura przesiąknięta historią, wspaniali ludzie oraz piękne wybrzeża przyciągają turystów z całego świata. W okresie zimowym należy się tam spodziewać temperatury około 16-18 stopni oraz rześkiego wiatru. Czyste powietrze z pewnością wpłynie dobrze na samopoczucie. Co spakować na Maltę zimą? Również przyda się ciepła kurtka oraz cieplejsze bluzki. Raczej zapomnij o lekkich sukienkach czy t-shirtach. Ubierz się na cebulkę! Na Maltę warto też wziąć dobre i wygodne buty, gdyż z pewnością trzeba będzie spacerować po wzgórzach. 

Wyspy kanaryjskie 

Wyjazd zimą - Wyspy Kanaryjskie / źródło: facebook.com/aintadream / materiały partnerówWyjazd zimą - Wyspy Kanaryjskie / źródło: facebook.com/aintadream / materiały partnerów Wyjazd zimą - Wyspy Kanaryjskie / źródło: facebook.com/aintadream / materiały partnerów Wyjazd zimą - Wyspy Kanaryjskie / źródło: facebook.com/aintadream / materiały partnerów

A może wybierzesz się zimą na Kanary? Tam panuje podobna pogoda w zimie jak na Maderze. Temperatura waha się między 18 i 20 stopniami, a temperatura wody w grudniu i styczniu to zazwyczaj 19 stopni. Możesz więc wybrać się na Fuerteventurę, Gran Canaria albo Teneryfę. Jednak trzeba się liczyć z silnymi powiewami wiatru i możliwymi opadami. Mimo wszystko będzie to miła odmiana dla osób zmęczonych polską zimą. 

Jadąc do cieplejszych krajów nie zapomnij też spakować kostiumu kąpielowego. Z pewnością będziesz mieć okazję popływać. 

Więcej o: