Co spakować na wiosenny wyjazd nad morze? Dobra kurtka i buty to podstawa, ale co jeszcze się przyda?

KS
30.11.2017 13:00
Co zabrać zimą nad morze?

Co zabrać zimą nad morze? (fot. unsplash.com)

Wyjazd nad morze wczesną wiosną to przede wszystkim okazja, by wzmocnić swoje zdrowie. To jednak kierunek doskonały nie tylko dla alergików czy astmatyków, ale także dla dzieci. Bałtyk o tej porze roku ma również niezwykły urok, dlatego warto rozważyć urlop na północy Polski. Czego nie powinno zabraknąć w waszym bagażu, jeśli wybieracie się nad morze?

Kurtka na każdą pogodę

Kurtka jest bardzo ważnym elementem wiosennego ekwipunku, zwłaszcza jeśli mrozy jeszcze nie do końca odpuściły. O ile jadąc w góry zazwyczaj decydujemy się na kurtkę narciarską czy snowboardową, to nie zawsze wiemy, jakie model sprawdzi się najlepiej nad morzem. Naszym zdaniem powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by kurtka dobrze chroniła przed wiatrem, nawet tym najsilniejszym. Powinna być też wodoodporna, by nie zaskoczył nas deszcz czy śnieg. Najlepiej sprawdzą się przedłużane modele z kapturem i praktycznymi kieszeniami. 

Kurtka na każdą pogodęKurtka na każdą pogodę Kurtka na każdą pogodę (kolaż redakcja, materiał partnerów) Kurtka na każdą pogodę (kolaż redakcja, materiał partnerów)

Odpowiednie buty

Buty, jakie spakujemy nad morze muszą być nieprzemakalne, ciepłe i wygodne. Powinny sprawdzić się dobrze zarówno podczas spacerów po deptaku, jak i na plaży. Świetnie sprawdzą się np. kalosze (można kupić modele ocieplane), które będą bardziej praktyczne niż skórzane czy zamszowe obuwie, zwłaszcza na plażę. Dobrze sprawdzą się też porządnej jakości buty turystyczne. Są one nie tylko wytrzymałe, ale również często korzystają z technologii ułatwiającej chodzenie i zmniejszającej obciążenie kręgosłupa podczas chodzenia. 

Odpowiednie butyOdpowiednie buty Odpowiednie buty (kolaż redakcja, materiały partnerów) Odpowiednie buty (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Jak się ubrać na spacer po plaży?

Przygotowaliśmy także przykładowy zestaw dla pań, który może posłużyć za inspirację. Doskonale obrazuje, na co zwrócić uwagę pakując walizkę nad morze, ponieważ większość czasu spędzimy zazwyczaj na spacerach po plaży i okolicy. Nasza stylizacja kieruje się zasadą "na cebulkę". Na wczesnowiosenny spacery często o wiele lepiej jest włożyć więcej cienkich warstw, ponieważ podczas chodzenia organizm się rozgrzewa. Ważnym elementem tego zestawu są kalosze oraz przeciwdeszczowa, ciepła kurtka. W praktycznym, niewielkim plecaku pomieścicie wszystkie niezbędne rzeczy. 

Jak się ubrać na spacer po plaży?Jak się ubrać na spacer po plaży? Jak się ubrać na spacer po plaży? (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jak się ubrać na spacer po plaży? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Wybierając się nad morze wczesną wiosną, warto kompletować garderobę tak, by większość jej elementów do siebie pasowała. Dzięki temu bez trudu stworzymy wygodne, ciepłe i praktyczne warstwowe zestawy. Pamiętajmy jednak, że poza zdrowotnymi spacerami po plaży czy kurorcie, warto również skorzystać z zabiegów leczniczych czy SPA, które oferuje większość kurortów. Jeżeli w ośrodku jest także basen, to warto pamiętać o spakowaniu kostiumu kąpielowego oraz innych drobiazgów, które przydadzą podczas wypoczynku w uzdrowisku czy hotelu