Co spakować na zimowy wyjazd Last Minute za granicę? Jakie ubrania, na jaką pogodę?

KS
23.11.2017 10:30
Emiraty Arabskie

Emiraty Arabskie (Emiraty Arabskie (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. tui.pl))

Jeżeli nie lubisz marznąć w Polsce podczas zimowego urlopu, skorzystaj z atrakcyjnych promocji Last Minute za granicą. Podpowiadamy, jaka pogoda jest o tej porze roku w najpopularniejszych kierunkach i jakie rzeczy zapakować, by cieszyć się udanym wyjazdem.

Turcja zimą

W Turcji zimą mamy około 20 stopni, a woda jest chłodniejsza, dlatego nie będzie to dobry okres na wylegiwanie się na plaży i nad basenem. Za to niższa temperatura sprawi, że o wiele więcej przyjemności możemy czerpać z wycieczek fakultatywnych. Będąc w Turcji o tej porze roku warto odwiedzić Pamukkale, antyczne miasta i świątynie, które łączą w sobie kulturę Europy i Bliskiego Wschodu. Warto skusić się na posmakowanie lokalnych dań i trunków, z których słynie Turcja. Popularne w Turcji aquaparki są niestety o tej porze roku w większości nieczynne, dlatego lepiej na urlop zaplanować wycieczki ze zwiedzaniem. 

Turcja zimąTurcja zimą Turcja zimą (kolaż redakcja, materiały partnerów) Turcja zimą (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Egipt na zimę

Egipt to jedno z popularniejszych miejsc urlopowych i często kusi wysokim standardem hoteli w bardzo okazyjnych cenach. Temperatura o tej porze roku nie przekracza często 20 stopni, dlatego jest to najlepszy okres na zwiedzanie lokalnych atrakcji, wśród których piramidy są obowiązkowym punktem. Wieczory i noce bywają naprawdę chłodne, dlatego należy spakować również ciepłe ubrania. Warto korzystać z licznych atrakcji, które są dostępne w hotelach - wśród nich znajdą się na pewno zabiegi SPA, liczne restauracje czy animacje zarówno dla młodszych jak i dorosłych. 

Egipt na zimęEgipt na zimę Egipt na zimę (kolaż redakcja, materiały partnerów) Egipt na zimę (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Emiraty Arabskie

Jeżeli szukasz bardziej egzotycznych wakacji, to zimą warto dowiedzieć Emiraty Arabskie. Ceny w tym okresie są nawet do 40-50% niższe niż w wakacje, dzięki czemu w bardzo okazyjnej cenie można spędzić urlop w ekskluzywnym kompleksie.  Pogoda wciąż jest wspaniała i często temperatura sięga nawet 30 stopni, więc spokojnie można zabrać ze sobą letnie ubrania. Jednak warto pamiętać, że noce potrafią być chłodne, dlatego warto przygotować również cieplejsze ubrania. 

Emiraty Arabskie (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. tui.pl)

Poniżej przygotowaliśmy dla przegląd ubrań turystycznych i walizek podróżnych, które ułatwią wam zorganizowanie się podczas wyjazdu za granicę zimą. 

Więcej o: