Zimowy wyjazd z małym dzieckiem: co spakować na rodzinny wypad w góry?

KS
17.11.2017 10:30
Ubranka

Ubranka (Ubranka (kolaż redakcja, materiały partnerów))

Rodzice niemowląt i małych dzieci wcale nie muszą rezygnować z zimowych wyjazdów. Na pierwsze zimowisko możecie zabrać już 4-6 miesięcznego malucha. Przygotowaliśmy dla was krótką listę najpotrzebniejszych rzeczy na takim wyjeździe.

Ubranka 

Zaplanujcie większą ilość ubranek niż wydaje się to konieczne. W kurorcie czy pensjonacie możecie mieć problem z upraniem i wysuszeniem ubrań dla dziecka, dlatego lepiej mieć ze sobą zapas. Ubierajcie dziecko podczas spacerów na cebulkę i dostosujcie jego garderobę do waszych planów. Dziecko do wózka lepiej ubrać nieco cieplej niż takie, które będzie już na własnych nóżkach przemierzać szlaki i deptaki. Konieczna jest oczywiście czapka zasłaniająca dobrze czoło, uszy i kark, rękawiczki i szaliczek. Jeżeli wybieracie się w bardzo chłodne miejsce, możecie również zastanowić się nad odzieżą termiczną dla malucha. 

Ubranka (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kurteczka czy kombinezon?

Porządny kombinezon to podstawa zimowej wyprawki, a w górach sprawdzi się on najlepiej. Doskonale będzie chronił przed wiatrem i powinien być wodoodporny. Sprawdzi się zarówno dla maluszków, które spędzają spacery w wózku, jak i tych, które już będą chciały pobawić się na śniegu. Jest doskonałym wyborem na większe mrozy, ale w cieplejsze dni z powodzeniem możecie ubrać dziecko w kurtkę i ciepłe spodnie. Warto, by kurtka była nieco dłuższa i zakrywała pupę malucha. 

Kurteczka czy kombinezon?Kurteczka czy kombinezon? Kurteczka czy kombinezon? (kolaż redakcja, materiały partnerów) Kurteczka czy kombinezon? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Co jeszcze warto zabrać?

Na pewno nie możecie zapomnieć o wszystkich podstawowych rzeczach, których używacie na co dzień - chusteczek, pieluszek, akcesoriów do karmienia czy kosmetyków. Na zimowe spacery z niemowlakiem dobrze sprawdzi się nosidło lub chusta, zwłaszcza jeśli nie macie wózka z amortyzatorami. Przyda się także koc termiczny. Nie możecie również zapomnieć o dokumentach medycznych dziecka oraz apteczce z wszystkimi podstawowymi lekami - lekiem przeciwgorączkowym, przeciwbólowym czy leków, które maluch przyjmuje regularnie. 

Zimowe kurtki i kombinezony dla najmłodszychZimowe kurtki i kombinezony dla najmłodszych fot. pexels.com fot. pexels.com

Zimowe wakacje w górach są dla malucha bardzo zdrowe, ale lepiej jest pojechać na minimum dwa tygodnie. Przez pierwsze dni dziecko będzie się aklimatyzować i może wtedy być kapryśny czy osowiałe - nie należy się tym martwić. Jeżeli zależy wam na tym, by dziecko najwięcej zyskało na zmianie klimatu, wybierzcie jako cel podróży jedno z górskich uzdrowisk.