Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku i nie zapomnij o kasku. Wybraliśmy modele dla całej rodziny

KS
15.11.2017 13:30
Kaski dla całej rodziny

Kaski dla całej rodziny (fot. pexels.com)

Na stoku powinniśmy pamiętać nie tylko o dobrej zabawie, ale także o bezpieczeństwie. Dobrze dobrany kask jest kluczowym elementem ekwipunku. Jeśli jeszcze go nie używasz, koniecznie przejrzyj modele, które znaleźliśmy w sklepach internetowych.

Kask dla niego

Panowie zwykle bardzo praktycznie podchodzą do wyboru kasku. A nawet, gdyby chcieli zaszaleć, modele dla nich przeznaczone są zwykle mniej kolorowe niż te dla pań. Część z nich posiada dodatkowe zabezpieczenia na szczękę, przydatne zwłaszcza, gdy wykonujemy akrobatyczne ewolucje. O tym, jak dobrać dobry kask i na co zwracać uwagę pisaliśmy tutaj , więc jeśli jesteś początkującym narciarzem, warto być zapoznał się z naszymi propozycjami. 

Kask dla niegoKask dla niego Kask dla niego (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. flickriver.com) Kask dla niego (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. flickriver.com)

Kask dla niej

Kaski dla kobiet to nie tylko praktyczne akcesorium, ale także modny dodatek do zimowych stylizacji na stok. Producenci dbają o to, by był ładne, często kolorowe i by pasowały do zimowych trendów. Kupując kask, jednak nie można zapomnieć, że ma on przede wszystkim pełnić funkcję ochronną, dlatego ważne jest, by dobrze dobrać jego rozmiar. Należy też pamiętać, by był on kompatybilny z goglami i dobrze leżał na czapce. 

Kask dla niejKask dla niej Kask dla niej (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/basicandbadass) Kask dla niej (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/basicandbadass)

Kask dla dziecka

Obowiązek noszenia kasku na stoku dotyczy w Polsce dzieci i młodzieży do 16. roku życia i dorosłych. Chociaż kaski narciarskie to spory wydatek, to wiele dziecięcych modeli jest regulowanych, dlatego mogą posłużyć przez wiele sezonów. Wybierając kolorowy kask, który przypadnie do gustu maluchowi, możemy łatwiej go przekonać do jego noszenia. 

Kask dla dzieckaKask dla dziecka Kask dla dziecka (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. i.pinimg.com, NN) Kask dla dziecka (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. i.pinimg.com, NN)

Wybór kasku to ważna kwestia przed wyjazdem na narty czy snowboard i nie powinniśmy go lekceważyć. Poniżej przygotowaliśmy dla was nie tylko kaski, ale również gogle i inne akcesoria narciarskie. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • lipkap80

  Oceniono 1 raz 1

  nie jest prawdą, że obowiązek noszenia kasku w Polsce dotyczy dorosłych

 • ali_blabla

  Oceniono 1 raz 1

  Kask szczególnie dla dziecka powinien mieć gardę dla osłony twarzy bez tego to jest zabawka a nie kask.

 • kukunapniu

  Oceniono 3 razy -1

  Podstawa bezpieczeństwa w kaskach szczególnie dla dzieci to czy zatrzymują śrut z dubeltówki,
  czy jeździsz na nartach czy na koniu pamiętaj że kask może uratować życie tobie i twoim pociechom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX