Musisz uzupełnić garderobę przed wyjazdem na stok? Zobacz odzież i akcesoria narciarskie w dobrych cenach

KS
09.11.2017 12:30
Zobacz odzież i akcesoria narciarskie w dobrych cenach

Zobacz odzież i akcesoria narciarskie w dobrych cenach (fot. pexels.com)

Sprawdź stan swojej garderoby przed sezonem narciarsko-snowboardowym. Wybraliśmy kilkanaście modeli kurtek, spodni i akcesoriów, które sprawdzą się doskonale, a jednocześnie nie zrujnują portfela.

Kurtki narciarskie

Kurtki narciarskie to często niemały wydatek, dlatego warto poświęcić nieco czasu na wybór najlepszego modelu. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry jak oddychalność i wodoszczelność. Niemniej ważne są: jakość materiału, z którego zostało wykonane ocieplenie, membrana oraz jakość suwaków i zapięć. Producenci lubią przyczepiać do kurtek mniej lub bardziej potrzebne gadżety - najważniejszy z nich to sygnalizator lawinowy RECCO, dzięki któremu patrolom będzie łatwiej cię odnaleźć w przypadku zejścia lawiny. 

Kurtki narciarskieKurtki narciarskie Kurtki narciarskie (kolaż redakcja, materiały partnerów) Kurtki narciarskie (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Spodnie dla narciarzy

Wybierając spodnie narciarskie, podobnie jak w przypadku kurtki, należy zwrócić uwagę na wodoodporność oraz odpowiednią termoregulację. W ofercie sklepów znajdziemy spodnie z membranami mikroporowatymi lub hydrofilowymi. Zaletą tej pierwszej jest to, że świetnie wentyluje i chroni przed wilgocią, jednak przy intensywnym użytkowaniu może się zużyć i stracić swoje właściwości. Przydałem tego typu membrany jest popularny Gore-Tex. Membrany hydrofilowe lepiej sprawdzają się przy bardzo niskich temperaturach, jednak zapewniają gorszą wentylację w cieplejszych regionach (np. na stokach na południu Europy). Wybierając spodnie nie możemy także zapomnieć o tym, by były one porządnie wykonane i zapewniały ochronę przed niską temperaturą

Spodnie dla narciarzySpodnie dla narciarzy Spodnie dla narciarzy (kolaż redakcja, materiały partnerów) Spodnie dla narciarzy (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Bielizna termoaktywna 

Bielizna termoaktywna jest niezastąpiona podczas zimowych wyjazdów. Bielizna, którą wybieramy na narty nie musi być bardzo gruba i ciepła, ponieważ jesteśmy przez większość czasu w ruchu. Jednak obowiązkowo musi ona doskonale odprowadzać pot oraz by dobrze przylegała do ciała. Zdecydowanie wybierajmy modele z długimi rękawami i nogawkami. Warto pamiętać, że bielizny termoaktywnej nie powinniśmy prać zbyt często, ponieważ powoduje to zużycie się włókien. Zamiast tego warto regularnie ją wietrzyć, zwłaszcza jeśli mamy do komplet na zmianę

Bielizna termoaktywnaBielizna termoaktywna Bielizna termoaktywna (kolaż redakcja, materiały partnerów) Bielizna termoaktywna (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Wybierając się na narty, nie możemy zapomnieć również o butach, czapkach czy rękawicach. Poniżej przygotowaliśmy przegląd odzieży i akcesoriów, które mogą się przydać. 

Więcej o: