O nartach czy desce raczej nie zapomnisz, ale pamiętaj, żeby przed sezonem zaopatrzyć się w TE rzeczy...

KS
06.11.2017 11:00
Uprawiasz zimowe sporty?

Uprawiasz zimowe sporty? (fot. pexels.com)

Sprzęt, odzież czy obuwie to podstawa, ale na stoku potrzebujesz jeszcze kilku drobiazgów. Przed sezonem zajrzyj na pawlacz, czy na pewno wszystkie akcesoria są w dobrym stanie. Jeśli nie, polecamy naszą listę zakupów.

Dodatki do stroju na narty i deskę

Kominiarki, wygodne rękawiczki, skarpety sportowe oraz odpowiednia bielizna - te drobne rzeczy mają znaczący wpływ na nasz komfort podczas jazdy na nartach, snowboardzie czy innych zimowych sportów. Te dodatki, szczególnie rękawice, niestety szybko się zużywają. Weźmy pod uwagę spodziewaną temperaturę podczas wyjazdu - w wyjątkowo chłodnych kurortach mogą się przydać skarpety lepszej jakości i wewnętrzne rękawiczki.

Akcesoria odzieżoweAkcesoria odzieżowe Akcesoria odzieżowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot.instagram.com/burtongirls) Akcesoria odzieżowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot.instagram.com/burtongirls)

Kaski i gogle

Kaski to podstawa wyposażenia, a prawo w niektórych krajach wręcz zabrania jazdy bez ochrony (zwłaszcza dzieciom). Równie ważne są gogle czy chociażby okulary sportowe. Początkującym może się wydawać, że okulary przeciwsłoneczne nie są konieczne zimą, ale słońce odbijające się od śniegu jest o wiele bardziej męczące dla naszych oczu (i często niebezpieczne) niż letnie promienie. Bardziej uniwersalne są jednak gogle, które chronią nie tylko przed światłem, ale i wiatrem czy śniegiem. Gogle należy wymieniać dość regularnie - kiedy zetrze się warstwa przeciw parowaniu, widoczność spada poniżej bezpiecznego poziomu.

Kaski i gogleKaski i gogle Kaski i gogle (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot.springcanyon.org) Kaski i gogle (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot.springcanyon.org)

Kamera sportowa 

Kamera sportowa nie jest oczywiście obowiązkowa, ale przyda się każdemu aktywnemu turyście. Jest niezastąpiona, jeżeli chcecie uwiecznić wasze sportowe wyczyny - filmik ze stoku może być pamiątką, ale i nieocenioną pomocą dydaktyczną do poprawy techniki jazdy. Kamerka sportowa nie jest tak droga, jakby mogło się wydawać, a zdjęcia w ruchu czy filmy są znacznie lepszej jakości niż w przypadku tych robionych smartfonem czy zwykłym aparatem. Do kamery można dokupić także akcesoria, dzięki którym np. zamontujemy ją na kasku, co pozwoli nam nagrywać nawet najbardziej wymagające akrobacje sportowe. 

Kamera sportowaKamera sportowa Kamera sportowa (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/hannahtete) Kamera sportowa (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/hannahtete)

W naszym przeglądzie nie zabrakło również drobnych akcesoriów, które przydadzą się każdemu podróżnikowi podczas zimowych wypadów. Mamy dla was między innymi termosy, lunch boxy, latarki czołowe, nawigacje i wiele innych przydatnych przedmiotów. 

Więcej o: