Kurtki i płaszcze puchowe - idealne rozwiązanie na zimowe wycieczki. Przegląd niedrogich modeli dla całej rodziny

KS
02.11.2017 12:00
Kurtki i płaszcze puchowe

Kurtki i płaszcze puchowe (fot. pexels.com)

Dobra kurtka puchowa sprawdzi się świetnie podczas zimowego urlopu, ale z powodzeniem możecie nosić ją również na co dzień. Przygotowaliśmy kilkanaście modeli dla całej rodziny, które nie zrujnują waszego portfela.

Kurtki i płaszcze dla kobiet

Kurki i płaszcze puchowe są bardzo praktyczne i ciepłe, a damskie modele często również świetnie wyglądają. Może to kwestia drugorzędna, kiedy chcemy wybrać porządne okrycie na zimowe wyjazdy, ale na pewno estetyka jest miłym dodatkiem. Zimowe stylizacje z pewnością ożywią kurtki w ciekawych, soczystych kolorach.

Kurtki i płaszcze dla kobietKurtki i płaszcze dla kobiet Kurtki i płaszcze dla kobiet (kolaż redakcja, materiały partnerów) Kurtki i płaszcze dla kobiet (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Męskie kurtki puchowe

Mężczyźni częściej przywiązują wagę do tego, by okrycie było po prostu praktyczne i uniwersalne. Dlatego kupując kurtkę puchową, powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na jej jakość i zastosowane przy produkcji materiały oraz technologię. Na zimowy urlop przyda się kurtka, która ochroni nie tylko przed chłodem, ale też wiatrem i deszczem

Męskie kurtki puchoweMęskie kurtki puchowe Męskie kurtki puchowe (kolaż redakcja, materiały partnerów) Męskie kurtki puchowe (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Dziecięce puchówki 

Kurtki puchowe to dobre rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku, a dla najmłodszych można także poszukać odpowiedniego kombinezonu. Kolorowe modele z pewnością zachęcą malucha do noszenia kurtki. Zawsze warto wziąć pod uwagę gust malucha, co może pozwolić nam uniknąć buntów podczas ubierania się do szkoły czy na spacery. 

Dziecięce puchówkiDziecięce puchówki Dziecięce puchówki (kolaż redakcja, materiały partnerów) Dziecięce puchówki (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kupując kurtkę puchową lub płaszcz, zwróćcie uwagę przede wszystkim na jakość jej wykonania oraz rodzaj zastosowanej izolacji. Naturalny puch będzie najlepiej chronił przed chłodem i wiatrem, ale należy pamiętać, że jest on przy tym najdroższy. Na typowe polskie zimy dobrze sprawdzą się także kurtki z wypełnieniem syntetycznym z domieszką puchu - to pozwoli wam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Poza rodzajem izolacji, ważna jest także jego gęstość. Kurtki i płaszcze dobrej firmy zawsze mają podaną gramaturę wypełniania i tutaj warto się kierować zasadą - im wyższa wartość, tym lepiej. Puchówki świetnie sprawdzają się podczas zimowych wyjazdów, ale będą również spełniać swoją rolę w mieście. Mają nieco sportowy charakter, dlatego doskonale pasują przede wszystkim do luźniejszych stylizacji. Poniżej znajdziecie inne modele kurtek i płaszczy puchowych:

Więcej o: