Odzież termoaktywna na zimę - idealne rozwiązanie dla podróżników i sportowców

KS
31.10.2017 13:00
Bielizna termoaktywna dla mężczyzn

Bielizna termoaktywna dla mężczyzn (Bielizna termoaktywna dla mężczyzn (kolaż redakcja, materiały partnerów))

Odzież termoaktywna jest niezastąpiona podczas zimowych wypraw - zarówno tych bardziej ekstremalnych, jak i zwykłych pieszych wędrówek. Przygotowaliśmy dla was przegląd modeli doskonałych na zimę.

Bielizna termoaktywna dla kobiet

W sklepach znajdziemy przede wszystkim koszulki, getry oraz biustonosze. Poza dbałością o funkcjonalność, projektanci starają się bielizna termoaktywna dla kobiet również dobrze wygląda. Dlatego poza szarymi czy czarnymi kompletami możemy znaleźć w sklepach także modele w różnych innych kolorach. Jednak wybierając odpowiednią odzież termoaktywną, należy pamiętać, że jej wygląd nie jest jej główną zaletą i należy wziąć pod uwagę przede wszystkim materiały i technologie, jakie zastosowano do jej produkcji. Wbrew pozorom, koszulki termiczne mogą nam się przydać także na co dzień - pod "miejskimi" ubraniami są niezauważalne.

Bielizna termoaktywna dla kobietBielizna termoaktywna dla kobiet Bielizna termoaktywna dla kobiet (kolaż redakcja, materiały partnerów) Bielizna termoaktywna dla kobiet (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Bielizna termoaktywna dla mężczyzn

Na zimę do umiarkowanej aktywności dobrze sprawdzi się odzież o średniej grubości, jeśli jednak planujecie większy wysiłek fizyczny przy niskich temperaturach to lepiej zainwestować w grubszą bieliznę.  kolekcjach znajdziemy podkoszulki, bluzki z długimi rękawami oraz getry. Warto również zadbać o dodatki, takie jak czapki czy skarpetki, aby zabezpieczyć przez wyziębieniem bardziej wrażliwe miejsca. 

Bielizna termoaktywna dla mężczyzn (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kurtki termoaktywne

Kurtki termoaktywne to kolejna doskonała propozycja na zimę. Warto zainteresować się modelami typu hardshell, które doskonale sprawdzają się przy bardzo niskich temperaturach. Z kolei lekkie modele kurtki softshell mogą być odpowiednie, jeżeli ubierzemy się "na cebulkę". Kurtka na zimę poza dobrą termoizolacją powinna także być wiatro- i wodoodporna. 

Kurtki termoaktywneKurtki termoaktywne Kurtki termoaktywne (kolaż redakcja, materiały partnerów) Kurtki termoaktywne (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Pamiętajcie, by odzież termoaktywna miała odpowiednio dobrany rozmiar i dobrze przylegała do ciała. Musi być także przystosowana do tego, jaki rodzaj aktywności będziemy uprawiać. Zwróćcie uwagę także na to, by prawidłowo odprowadzała wilgoć od ciała. Bielizna i odzież termoaktywna wymaga także właściwego prania, aby mogła nam służyć na długo. Poniżej znajdziecie więcej modeli, które przydadzą się zimą:

Więcej o: