Te akcesoria do butów turystycznych, ułatwią wam wielogodzinne wędrówki - wkładki, skarpety i inne

KS
27.10.2017 12:00
Buty turystyczne, hikingowe czy trekkingowe

Buty turystyczne, hikingowe czy trekkingowe (fot. pexels.com)

Buty są jednym z najważniejszych elementów ekwipunku każdego piechura. Jednak poza nimi warto zadbać także o odpowiednie skarpetki czy wkładki, dzięki którym nawet wielogodzinny marsz będzie o wiele mniej odczuwalny dla naszych stóp.

Wkładki do butów turystycznych

Wkładki do butów są ważne, ponieważ korygują ustawienie stopy, dzięki czemu odciążają kręgosłup, stawy biodrowe i kolanowe podczas chodzenia czy stania. Oferta sklepów jest na tyle szeroka, że bez trudu możemy dopasować wkładki do swoich potrzeb. Podczas wycieczek mogą przydać się zarówno modele poprawiające komfort chodzenia, jak i te, które zapewnią dodatkową warstwę izolacyjną. Kupując, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane, a jeżeli mamy jakąś wadę postawy, warto wcześniej skonsultować się z ortopedą.

Wkładki do butów turystycznychWkładki do butów turystycznych Wkładki do butów turystycznych (kolaż redakcja, materiały partnera, fot. touringclub.it) Wkładki do butów turystycznych (kolaż redakcja, materiały partnera, fot. touringclub.it)

Skarpetki sportowe i termoaktywne

Skarpetki to niewątpliwie ważny element ubioru każdego wycieczkowicza, a rzadko poświęcamy im więcej uwagi. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, należy zadbać o komfort swoich stóp podczas pieszych wycieczek, by uniknąć późniejszych komplikacji zdrowotnych, czy chociażby przeziębienia. Skarpety powinny dobrze odprowadzać wilgoć i gwarantować dobrą termoregulację. Warto zwrócić uwagę na modele bezuciskowe, o zwiększonym komforcie noszenia. 

Skarpetki sportowe i termoaktywneSkarpetki sportowe i termoaktywne Skarpetki sportowe i termoaktywne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. flickr.com) Skarpetki sportowe i termoaktywne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. flickr.com)

Inne akcesoria do butów turystycznych

Wybierając się na pieszą wycieczkę warto zadbać także o dodatkową parę sznurówek, które mogą się przydać. Osoby, które chodzą w trudniejszych warunkach mogą zainteresować się akcesoriami, które ułatwią chodzenie po śliskim terenie lub śniegu. Są to miedzy innymi specjalne łańcuchy na buty, raki czy kolce. Poniżej znajdziecie kilka propozycji. 

Inne akcesoria do butów turystycznychInne akcesoria do butów turystycznych Inne akcesoria do butów turystycznych (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. clipzine.me) Inne akcesoria do butów turystycznych (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. clipzine.me)

Buty turystyczne zapewniają nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo podczas pieszych wycieczek. Zawsze pamiętajcie, by dobierać odpowiednie buty do rodzaju aktywności oraz terenu, po którym będziecie się przemieszczać. Poniżej przygotowaliśmy dla was przegląd modeli w dobrych cenach i uzupełniliśmy go o jeszcze większą porcję akcesoriów do nich:

Więcej o: