Turcja na zimę: to najlepszy okres, by zwiedzać unikając upałów! Zobacz, jakie miejsca warto odwiedzić

KS
23.11.2017 09:30
Turcja na zimę

Turcja na zimę (fot. materiały partnera)

Turcja ma do zaoferowania znacznie więcej niż piękne plaże czy wspaniałe aquaparki. To również niezwykła kultura oraz zabytki, które warto poznać. Jeśli wolisz uniknąć szczytu sezonu, zima to doskonały moment na wyprawę w te strony!

Riwiera Turecka

Zimą najczęściej wybieranymi kierunkami w Turcji są rejony Riwiery, w tym miejscowości takie jak Kemer, Antalya czy Belek. Ceny są naprawdę atrakcyjne, ponieważ zaczynają się już od około 800 zł za osobę na tygodniowy wyjazd z wyżywieniem all inclusive w 4-gwiazdkowym hotelu. I chociaż zimą raczej nie możemy liczyć na to, że pogoda pozwoli nam na leniuchowanie na plaży, to jednak na pewno nie będziemy się nudzić. Niektóre hotele same w sobie oferują wiele aktywności, zarówno dla miłośników sportu, jak i dla tych, którzy pragną wypoczynku. Usługi SPA, dyskoteki, amfiteatry, butiki na terenie hotelu to jedynie kilka wartych uwagi udogodnień. Belek czy Antalya, jak i inne miejscowości Riwiery Tureckiej, są również świetną bazą wypadową wycieczek fakultatywnych.

AntalyaAntalya Antalya (materiały partnera) Antalya (materiały partnera)

Wycieczki fakultatywne

Rejon Riwiery Tureckiej jest niezwykle bogaty w zabytki i naturalne krajobrazy, które warto odwiedzić. Zima to doskonały okres na całodzienne wycieczki, ponieważ temperatura waha się w okolicy 20 stopni, co jest niezwykle komfortowe, kiedy chcemy zwiedzać np. antyczne ruiny. Obowiązkowym punktem podróży powinny być Pamukkale, czyli "bawełniany zamek". To ciąg górskich tarasów, na których naturalne źródła uformowały śnieżnobiałe stalaktyty i stalagmity. Ważnym punktem wycieczki mogą być też antyczne miasta i świątynie, za którymi kryją się ciekawe legendy i historie. Miasta kryją w sobie nie tylko wspaniałe zabytki, ale również cieszą oczy niezwykłymi skarbami natury, a zwiedzanie można połączyć z rejsem po nabrzeżu.  Warto również zajrzeć na stronę TUI, na której znajdziemy ciekawe oferty wycieczek po Turcji, które idealnie sprawdzą się zimą.

PamukkalePamukkale Pamukkale (materiały partnera) Pamukkale (materiały partnera)

Czego jeszcze warto doświadczyć?

Turcja to nie tylko wspaniałe krajobrazy i zabytki, które łączą kulturę Bliskiego Wschodu i Europy. To także niepowtarzalna kuchnia bogata w przyprawy i aromaty, które nie są tak dobrze znane w Polsce. Warto skusić się i spróbować lokalnych dań czy trunków. Miłośnicy zakupów znajdą przyjemność w targowaniu się na bazarach, na których kupimy nie tylko ubrania czy pamiątki, ale także oryginalne mieszanki przypraw czy herbaty. Podczas urlopu warto także wybrać się na wieczór turecki, by doświadczyć kultury tego kraju.

AntalyaAntalya Antalya (materiały partnera) Antalya (materiały partnera)

Dużym plusem wyjazdów do Turcji jest ich dostępność. Wyloty organizowane są ze wszystkich najważniejszych lotnisk w Polsce - Warszawa, Katowice, Gdańsk i Poznań. Lot jest krótki, co jest dodatkowym plusem, zwłaszcza jeśli lecimy z dziećmi.

Więcej o: