Gdzie najlepiej wyjechać jesienią? Nad Bałtyk! Podpowiadamy, jak przygotować się na jesienny spacer po plaży

KS
23.10.2017 12:30
Ciepłe polary i bluzy

Ciepłe polary i bluzy (Ciepłe polary i bluzy (kolaż redakcja, materiały partnerów, for. jessannkirby.com))

Jesienne spacery nad Bałtykiem oferują powietrze bogate w jod i inne składniki mineralne. To najlepszy czas na wyjazd nad morze, jeśli potrzebujesz zastrzyku energii na resztę roku, ale zanim zaplanujesz wyjazd sprawdź, czy masz odpowiednie obuwie i ubrania na spacery po plaży.

Buty turystyczne

Na jesienne spacery przydadzą się solidne buty, które wytrzymają różne warunki pogodowe. Warto wybrać lekkie buty turystyczne, które doskonale sprawdzają się podczas długich spacerów na płaskim terenie. Więcej o butach turystycznych i ich doborze pisaliśmy tutaj . W deszczowe dni dobrą opcją mogą być także kalosze - nie ma potrzeby, by rezygnować ze spacerów tylko przez gorszą pogodę. W odpowiednim ubraniu i obuwiu na pewno unikniemy przemoczenia i późniejszego przeziębienia. 

Buty turystyczneButy turystyczne Buty turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnera, fot. jtbramblett.tumblr.com) Buty turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnera, fot. jtbramblett.tumblr.com)

Kurtki jesienne

Jaką kurtkę warto spakować do walizki, jadąc jesienią nad morze? Przede wszystkim taką, która dobrze będzie chronić przed wiatrem, ponieważ to z nim musimy najwięcej zmagać się, spacerując po plaży. Dobrze by była wodoodporna, jednak równie dobrze można spakować w torbę czy plecak pelerynę przeciwdeszczową. Jest bardzo lekka i nie zajmuje wiele miejsca, a może przydać się, kiedy pogoda nagle nas zaskoczy. Warto rozejrzeć się po ofercie sklepów internetowych, ponieważ późną jesienią możemy znaleźć w nich liczne obniżki na odzież sportową i turystyczną.

Kurtki jesienneKurtki jesienne Kurtki jesienne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. infinite-paradox.tumblr.com) Kurtki jesienne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. infinite-paradox.tumblr.com)

Ciepłe polary i bluzy

Ciepłe bluzy, swetry i polary to również ważny element garderoby o tej porze roku. Polar sprawdzi się doskonale jako samodzielne okrycie wierzchnie lub pod lekką kurtkę turystyczną. Dobrej jakości będzie ochraniał przed wiatrem i chłodem, ale również unikniemy w nim przegrzania. Jeżeli nie masz w szafie polaru, równie dobrze podczas jesiennych spacerów sprawdzą się sportowe bluzy oraz ciepłe, wełniane swetry. 

Ciepłe polary i bluzy (kolaż redakcja, materiały partnerów, for. jessannkirby.com)

Wybierając się nad morze jesienią i planując długie spacery, warto również pomyśleć o zakupie i zabraniu bielizny termoaktywnej. Jest lekka i wygodna, dzięki czemu świetnie sprawdzi się podczas aktywności na świeżym powietrzu. Dodatkowo dobrze reguluje temperaturę ciała, dzięki czemu będziemy przygotowani na każdą pogodową ewentualność. A pogoda nad polskim morzem potrafi być naprawdę nieprzewidywalna.

Więcej o: