Jesteś aktywnym podróżnikiem? Przygotuj się na jesień, w wielu sklepach znajdziesz teraz przeceny

KS
19.10.2017 11:30
Urlop na sportowo

Urlop na sportowo (fot. pexels.com)

Jeżeli lubisz spędzać urlop aktywnie, to przygotowaliśmy dla ciebie przegląd odzieży, bielizny termoaktywnej oraz obuwia, które tej jesieni na pewno się przydadzą. Znajdą się rzeczy dla rowerzystów, biegaczy czy miłośników pieszych wycieczek.

Odzież i bielizna termoaktywna

O tym, jak działa bielizna termoaktywna i dlaczego warto w nią inwestować, pisaliśmy już w tym tekście. Jesienią sprawdza się ona doskonale, zarówno przy rowerowych, jak i pieszych wycieczkach. Zastanówcie się nad zakupem przede wszystkim koszulek, skarpet, legginsów, czapek i rękawiczek. Przyda się na pewno także polar lub wysokiej jakości kurtka sportowa, która odpowiednio ochroni przed wiatrem i deszczem. Jesienią, jeśli planujemy na urlopie uprawiać sport, warto przygotować ubrania, które możemy nosić "na cebulkę", dzięki czemu będziemy przygotowani na każde warunki pogodowe. 

Odzież i bielizna termoaktywnaOdzież i bielizna termoaktywna Odzież i bielizna termoaktywna (kolaż redakcja, materiały partnerów) Odzież i bielizna termoaktywna (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Buty sportowe i dla podróżników

Każdy sportowiec wie, że obuwie jest bardzo istotną kwestią. Jesień to dobry czas na wymianę butów sportowych, turystycznych i trekkingowych, ponieważ wiele sklepów organizuje teraz przeceny. Jeżeli planujesz na urlop wybrać się rowerem, możesz również pomyśleć o zakupie specjalnych butów rowerowych, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kupując buty sportowe, zwróć uwagę na jakość podeszwy, materiałów, z których zostały wykonane oraz przede wszystkim dopasuj je do swojego poziomu aktywności. 

Buty sportowe i dla podróżnikówButy sportowe i dla podróżników Buty sportowe i dla podróżników (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. campingfamily.org Buty sportowe i dla podróżników (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. campingfamily.org

Wygodny plecak turystyczny

Aktywnie spędzany urlop wymaga również tego, by bagaż był lekki i kompaktowy. Plecak w tym przypadku sprawdzi się doskonale, zwłaszcza jeśli planujesz dłuższe marsze czy wędrówki z całym bagażem. Jeśli jednak pozostawiasz większość rzeczy w hotelu czy pensjonacie, to z powodzeniem możesz spakować się w walizkę. W tym wypadku jednak weź ze sobą poręczny plecak mniejszych rozmiarów, do którego schowasz jedzenie i wodę, oraz do którego, w razie czego, zmieści się zwinięta kurtka lub bluza. 

Wygodny plecak turystycznyWygodny plecak turystyczny Wygodny plecak turystyczny (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. teva-eu.com) Wygodny plecak turystyczny (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. teva-eu.com)

Zobacz jeszcze więcej ubrań i butów dla osób, które łączą pasję do sportu i podróżowania.