Wycieczka objazdowa to spore wyzwanie. Jeśli będziesz pamiętać o tych rzeczach, twoja podróż na pewno będzie udana

KS
18.10.2017 12:30
Wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowa (istock)

Wybierając się na wycieczkę objazdową, macie możliwość odwiedzenia wielu niesamowitych miejsc. Jednak, aby wyprawa była udana, warto poświęcić nieco więcej czasu na przygotowania.

Jak się przygotować do wycieczki objazdowej?

Wycieczki objazdowe słyną z dużej intensywności zwiedzania, dlatego z wyprzedzeniem trzeba pomyśleć o tym, by czuć się w takiej podróży komfortowo. Przede wszystkim zastanów się, czy będziesz zwiedzać na własną rękę czy też zdecydujesz się na zorganizowaną wycieczkę. Druga opcja jest nieco droższa, jednak gwarantuje ci odpowiednie zaplanowanie atrakcji oraz najbardziej optymalnej trasy zwiedzania. Bez względu na opcję, na jaką się zdecydujesz, warto zabrać ze sobą przewodniki i mapy (dobrze mieć chociaż jedną w formie papierowej, w razie gdyby nawigacja czy smartfon z GPS-em się rozładowały). Będąc na zorganizowanej wycieczce objazdowej, weź kontakt do przewodnika, gdybyś z jakiegoś powodu oddzielił się od reszty grupy. 

Jak się przygotować do wycieczki objazdowej?Jak się przygotować do wycieczki objazdowej? Jak się przygotować do wycieczki objazdowej? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. rims-andtires.com) Jak się przygotować do wycieczki objazdowej? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. rims-andtires.com)

Co warto spakować?

Pakując torbę czy plecak, weź pod uwagę to, że na objazdówce spędzisz sporo czasu w autokarze oraz na pieszych wycieczkach. Dlatego należy zadbać o wygodne ubrania oraz obuwie. W zależności od miejsca, do którego się wybierasz, przydadzą się np. T-shirty, bluzy, swetry, sandały czy buty turystyczne. Jesienią pamiętaj też o ubraniach przeciwdeszczowych, jednak dobrze mieć ze sobą także czapkę czy kapelusz przeciwsłoneczny oraz okulary. Warto spakować również niewielką apteczkę oraz dobrze zorganizować kosmetyczkę, aby nie zapomnieć o niczym. 

Co warto spakować?Co warto spakować? Co warto spakować? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. ohhcouture.com) Co warto spakować? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kompaktowe walizki i plecaki

Ponieważ bagaż większość czasu spędzi w autokarze czy samochodzie, zdecyduj się na wytrzymałą torbę, walizkę czy plecak. Jednocześnie zwróć uwagę na to, by były one kompaktowe i niezbyt ciężkie, ponieważ prawdopodobnie codziennie będziesz je także nosić do hotelu. w zależności od tego, na jak długo wybierasz się na urlop, odpowiednio dobierz także rozmiar bagażu. Nie powinieneś się jednak zbytnio oszczędzać, ponieważ na pranie czy odświeżenie ubrań i bielizny może nie być zbyt wiele czasu pomiędzy wycieczkami.

Kompaktowe walizki i plecakiKompaktowe walizki i plecaki Kompaktowe walizki i plecaki (kolaż redakcja, materiały partnerów) Kompaktowe walizki i plecaki (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Wycieczki objazdowe to doskonały sposób na poznanie kultur, niezwykłych miejsc oraz odwiedzenie wielu atrakcji podczas jednego urlopu. I chociaż często wymagają one dużo zaangażowania, to zazwyczaj jest to warte wysiłku.