Niższe ceny i koniec męczących upałów. Jakie niedrogie kierunki wybrać na jesienne last minute i co najlepiej spakować do walizki?

KS
16.10.2017 12:00
Maroko

Maroko (Maroko (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. aman.com))

Październik i listopad to doskonały czas na zaplanowanie zagranicznych wakacji, ponieważ ceny wycieczek są bardzo atrakcyjne. Jak jednak przygotować się na taki urlop? Wybraliśmy trzy modne w tym okresie kierunki i podpowiadamy, co spakować na wyjazd.

Maroko

Po sezonie wakacyjnym ceny w Maroko spadają, dlatego można znaleźć loty do tego kraju już od około 250 zł, a ceny noclegu wahają się średnio od 70-100 zł za dwie osoby za noc. Jesienią temperatura spada, dlatego o wiele przyjemniej zwiedza się zarówno marokańskie miasta, jak i pustynię. Warto pamiętać, że temperatura nocą jest znacznie niższa niż w ciągu dnia i często spada do około 10 stopni, dlatego należy mieć ze sobą ciepłe ubrania na wieczór i do spania. 

Maroko (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. aman.com)

Gran Canaria

Gran Canaria jest świetnym kierunkiem wypadowym nie tylko w wakacje. Pod koniec jesieni temperatura sięga tu około 24 stopni, dlatego jest dobrą alternatywą dla spędzania urlopu w naszym kraju. Należy jednak pamiętać, że upałów już nie doświadczymy o tej porze roku, dlatego warto spakować cieplejsze ubrania, zwłaszcza na chłodne poranki i wieczory. Ceny lotów na Gran Canarię w tym okresie zaczynają się od około 400 zł. 

Gran CanariaGran Canaria Gran Canaria (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. theculturetrip.com) Gran Canaria (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. theculturetrip.com)

Wietnam

Jeżeli od dawna pociąga was podróż do Azji, to środek jesieni jest doskonałym czasem, by odwiedzić Wietnam. Loty zaczynają się od około 1700 zł. Pogoda bardzo różni się w poszczególnych częściach tego państwa, jednak kończy się już wtedy pora deszczowa na południu i nie powinny także doskwierać upały. W grudniu zaczyna przybywać turystów, dlatego jeśli chcecie ominąć największe tłumy, warto wybrać się na wycieczkę jeszcze w listopadzie. 

WietnamWietnam Wietnam (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. 500px.com) Wietnam (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. 500px.com)

Wybierając się na urlop w listopadzie, nawet do bardzo ciepłych krajów, zawsze warto być przygotowanym również na chłodniejsze dni czy wieczory. Polar czy przeciwdeszczowa kurtka mogą się przydać, a nie zajmują bardzo dużo miejsca w bagażu. Pamiętajcie również o tym, że w wielu miejscach o tej porze roku występuje duża różnica temperatury między dniem a nocą, dlatego zawsze bądźcie na to przygotowani. 

Zobacz również inne ciekawe miejsca, w które możesz się wybrać w listopadzie >>>