Elegancka w podróży i na wyjeździe. Już nie musisz martwić się o pogniecione ubrania. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku prostych zasadach

KS
11.10.2017 13:00
Jakie ubrania spakować do walizki?

Jakie ubrania spakować do walizki? (Jakie ubrania spakować do walizki? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. lydiaelisemillen.com))

Czasami podczas wyjazdu musimy zadbać o nienaganny wygląd, ale i sama podróż wymaga, by ubrać się nie tylko swobodnie, ale także elegancko. Jak to połączyć? Przygotowaliśmy propozycję stylizacji dla kobiet, które chcą w podroży i na wyjeździe czuć się stylowo i elegancko oraz podpowiadamy, co jeszcze warto spakować.

Elegancka w podróży

Będąc w podróży, musisz umiejętnie połączyć wygodę z elegancją. Naszym zdaniem świetnie w tym przypadku sprawdzą się materiałowe spodnie, płaskie buty oraz koszula. W chłodniejszy dzień warto zarzucić na siebie także kamizelkę, która bardzo dobrze zastępuje żakiet i daje dużą swobodę ruchu. Płaszcz będzie idealnym uzupełnieniem tej stylizacji. Wybierając ubrania na podróż, szukaj modeli i tkanin, które nie będą się łatwo gniotły. Dzięki temu przez całą drogę i po dotarciu na miejsce będziesz wyglądać świetnie. Ważna jest również torebka - modele na ramię będą wygodniejsze niż te do ręki, jednak pamiętaj, by nie zabierać do niej zbyt ciężkich rzeczy. Weź tylko to, co jest najpotrzebniejsze w podróży. W końcu będziesz przemieszczać się jeszcze z głównym bagażem. 

Elegancka w podróżyElegancka w podróży Elegancka w podróży (kolaż redakcja, materiały partnerów) Elegancka w podróży (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Jakie ubrania spakować do walizki?

Pakując eleganckie ubrania do walizki, zwróć uwagę na to, by nie były wykonane z cienkich materiałów - takie gniotą się bardziej. Najcięższe elementy garderoby, jak buty, ułóż na dnie walizki, zaś delikatne elementy odzieży, jak kołnierzyki czy ramiona możesz wypchać bielizną, dzięki czemu nie powinny się odkształcić. Pakując ubrania na wyjazd, zastanów się, jakie części garderoby możesz ze dobą połączyć. O tym, jak tworzyć stylizacje z minimalnej ilości ubrań, pisaliśmy już tutaj . Podobne zasady możesz przełożyć na eleganckie lub biznesowe stroje. Skup się na bazie, którą będziesz mogła dowolnie modyfikować przy minimalnym nakładzie pracy. Ważną częścią bagażu będą akcesoria - zajmują niewiele miejsca, a w szybki sposób wzbogacą stylizacje. 

Jakie ubrania spakować do walizki? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. lydiaelisemillen.com)

Co jeszcze się przyda?

Każda kobieta, której zależy na eleganckim wyglądzie, ma świadomość tego, że nawet najlepsze ubrania nie prezentują się dobrze, jeśli nie są wyprasowane. Możesz dowiedzieć się, czy w hotelu będzie dostęp do żelazka lub spakować do bagażu poręczną, niewielką parownicę, która szybko odświeży wygląd twoich ubrań. Aby zadbać o swój wygląd, będziesz potrzebować również kosmetyków i w tym celu przydadzą się miniaturowe buteleczki czy flakoniki. Możesz kupić gotowe produkty miniaturowe lub wykorzystać puste buteleczki oraz pudełeczka i uzupełnić je o ulubione produkty. Podczas wyjazdu przyda się też niewielka prostownica czy lokówka - wiele tego typu sprzętów znajdziesz w kompaktowych rozmiarach, idealnych na podróż. 

Co jeszcze się przyda?Co jeszcze się przyda? Co jeszcze się przyda? (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. MochiThings) Co jeszcze się przyda? (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. MochiThings)

Być może czeka cię wyjazd biznesowy, a może po prostu lubisz elegancko wyglądać na co dzień (także podczas urlopu). Ważne, by szykując bagaż na wyjazd, skupić się na rzeczach, które do siebie pasują, dzięki czemu będziemy w prosty sposób mogli modyfikować codzienne zestawy. Zastanów się także, czy podczas wyjazdu wystarczy ci jeden komplet ubrań na cały dzień - być może rano masz spotkanie biznesowe, a wieczorem udajesz się na galę lub firmowe wyjście na kręgle. Staraj się jednak nie zabierać więcej rzeczy niż to konieczne, a jeżeli jest możliwość, by na miejscu korzystać z żelazka czy suszarki, nie dokładaj sobie zbędnego bagażu.