Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? Praktyczne zestawy ubrań, które zmieszczą się w małej walizce

KS
09.10.2017 12:00
Jak spakować się na tygodniowy wyjazd jesienią

Jak spakować się na tygodniowy wyjazd jesienią (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Pakowanie zwykle jest najmniej przyjemną częścią urlopu, szczególnie, gdy ogranicza nas bagaż podręczny albo miejsce w bagażniku... Przygotowaliśmy dla was przykładowy zestaw 12 ubrań i dodatków, z których stworzysz 7 zestawów na tygodniowy wyjazd.

Jak stworzyć bazę ubrań na wyjazd?

Decydując, które ubrania zabierzecie na wyjazd, skupcie się na tym, by jak najwięcej elementów garderoby do siebie pasowało. Dzięki temu, z niewielkiej ilości ubrań uda się stworzyć nawet kilkanaście różnych zestawów. Oczywiście taka baza będzie wyglądać różnie, w zależności od kierunku wyjazdu - nie ma jednej uniwersalnej listy, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Tworząc nasze zestawy, skupiliśmy się na ciepłych i wygodnych jesiennych ubraniach. Przydadzą się podczas wyjazdu w niskie góry, na niziny, a nawet nad polskie morze. 

Stylizacje na 7 dni

Z wybranych powyżej ubrań i dodatków stworzyliśmy 7 stylizacji, jednak nie wyczerpuje to wszystkich możliwości. Zobaczcie nasze propozycje poniżej i zainspirujcie się.

Stylizacja 1. i 2.Stylizacja 1. i 2. Stylizacja 1. i 2. (kolaż redakcja, materiały partnerów) Stylizacja 1. i 2. (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Stylizacja 3. i 4.Stylizacja 3. i 4. Stylizacja 3. i 4. (kolaż redakcja, materiały partnerów) Stylizacja 3. i 4. (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Stylizacja 5., 6., i 7.Stylizacja 5., 6., i 7. Stylizacja 5., 6., i 7. (kolaż redakcja, materiały partnerów) Stylizacja 5., 6., i 7. (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Pamiętajcie, że tworząc bazę na wyjazd, będziecie potrzebować więcej górnych części garderoby niż dolnych. Na tygodniowy urlop proponujemy:

  • - 3 koszulki lub T-shirty
  • - 3 cieplejsze górne części garderoby - swetry, bluzy czy kardigany
  • - 2 pary butów
  • - 3 pary spodni lub 2 pary spodni i 1 spódnica
  • - ciepła kurtka - doskonale sprawdzi się model termoaktywny, który będzie dobrze chronił przed deszczem i wiatrem, a także nie przegrzejecie się w nim w cieplejszy dzień. 

Taka baza nie obejmuje bielizny, akcesoriów czy odzieży specjalistycznej, dlatego zawsze bierzcie pod uwagę to, jak chcecie spędzać czas na wyjeździe. Nie ma niestety bazy uniwersalnej, jednak mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć wam ten temat oraz zainspirowaliśmy was do tworzenia własnych, funkcjonalnych i ładnych zestawów ubrań.