O tym pamiętaj podczas trekkingu i podróży. Praktyczne i niedrogie termosy, bidony i lunch boxy

KS
05.10.2017 12:00
Butelki i bidony

Butelki i bidony (Butelki i bidony (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. slimwallet.co))

Niezależnie od tego, czy planujesz dłuższą wycieczkę czy krótką pieszą wędrówkę - zawsze należy mieć pod ręką coś do picia i jedzenie, które szybko postawi cię na nogi. Dlatego przed wyprawą warto zaopatrzyć się w termosy czy pojemniki na żywność, które będą lekkie, wytrzymałe i funkcjonalne.

Termosy turystyczne

Termos to jeden z podstawowych elementów wycieczkowego ekwipunku. Jednak z powodzeniem może służyć nie tylko do utrzymania ciepłą herbaty czy kawy, ale także do gotowania podczas biwaku!  O tym, jak przygotowywać posiłki w termosie pisaliśmy tutaj.  Wybierając najlepszy termos turystyczny zwróćmy uwagę na jego wagę i budowę - szklane modele nie nadają się na wycieczki, ponieważ są mniej wytrzymałe i cięższe. Najlepsze termosy będą trzymać ciepło do 20 godzin, ale tańsze modele często wystarczają na znacznie krócej.

Termosy turystyczneTermosy turystyczne Termosy turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. yankodesign.com) Termosy turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. yankodesign.com)

Butelki i bidony

Bidony i butelki świetnie sprawdzają się w przypadku zimnych napojów, ale bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie butelka filtrująca wodę. Dzięki temu możemy za darmo uzupełnić zapasy napoju. Zwróćcie uwagę przede wszystkim na pojemność oraz materiał, z jakiego wykonana jest butelka czy bidon. Weźcie pod uwagę także kwestie praktyczne - jak leżą one w dłoni oraz czy mieszczą się w odpowiedniej kieszeni plecaka lub do uchwytu rowerowego. 

Butelki i bidony (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. slimwallet.co)

Pudełka śniadaniowe i lunch boxy

Domowe przekąski czy pełnowartościowe posiłki są również bardzo istotnym elementem wyposażenia turystycznego. I chociaż wciąż batony, czekolada czy gotowe jedzenie sprawdzi się podczas wycieczki, to o wiele zdrowiej i taniej będzie przygotować posiłki i przekąski w domu. Lunch boxy świetnie sprawdzają się do transportowania większych porcji, a niektóre zapewniają także regulację temperatury (podobnie jak termos). Śniadaniówki sprawdzają się do przechowywania kanapek, słodyczy czy owoców, więc będą doskonałe na krótsze wycieczki.

Pudełka śniadaniowe i lunch boxyPudełka śniadaniowe i lunch boxy Pudełka śniadaniowe i lunch boxy (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot.gramfeed.com) Pudełka śniadaniowe i lunch boxy (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Baton i butelka wody mineralnej sprawdzą się podczas krótkiej pieszej przechadzki, jednak na dłuższe wyprawy warto się lepiej przygotować. Jedzenie zapakowane w dobrej jakości lunch box długo zachowa świeżość, a ciepła herbata z termosu będzie doskonałym, rozgrzewającym napojem podczas jesiennych wycieczek. Poniżej znajdziecie więcej turystycznych akcesoriów do posiłków i napojów, które przydadzą się podczas krótszych i dłuższych aktywności na świeżym powietrzu: