Małe plecaki - jaki przyda się na trekking, jaki na rower, a jaki do miasta?

KS
04.10.2017 11:30
Plecak outdoor - jaki wybrać?

Plecak outdoor - jaki wybrać? (fot. pexels.com)

Plecak jest niezastąpionym elementem wycieczkowego ekwipunku, jednak różne modele sprawdzają się w różnych sytuacjach. Przygotowaliśmy przegląd plecaków na niemal każdą okazję.

Plecaki miejskie

Plecaki miejskie świetnie zastępują torby - są wygodne, pozwalają na większą swobodę, a przy tym wyglądają bardzo stylowo. To świetna opcja na piesze wycieczki po mieście lub lekkim terenie. Sprawdzają się głównie podczas krótkich wypadów, które nie wymagają dużych przygotowań czy wzięcia ze sobą zbyt wielu rzeczy. W plecaku zawsze jednak warto mieć poza podstawowymi rzeczami przekąskę, coś do picia i ewentualnie coś ciepłego do ubrania, gdyby pogoda się popsuła. 

Plecaki miejskiePlecaki miejskie Plecaki miejskie (kolaż redakcja, materiały partnerów) Plecaki miejskie (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Plecaki turystyczne

Plecak turystyczny to rozwiązanie pośrednie, które świetnie sprawdza się podczas wycieczek czy w podróży. Dostępne są w różnych rodzajach i rozmiarach. Wybierając więc plecak turystyczny należy zastanowić się przede wszystkim, w jakim celu będziemy go używać. Jeżeli jest nam potrzebny tylko podczas podróży, nie musi być on tak odporny na deszcze, jak model, który zabieramy na pieszą wycieczkę w góry. Dobry plecak posiada specjalne pasy, które pozwalają na odciążenie pleców.

Plecaki turystycznePlecaki turystyczne Plecaki turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów) Plecaki turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Plecaki trekkingowe

Plecak trekkingowy to doskonały wybór, kiedy aktywnie spędzamy czas. Świetnie sprawdza się na górskie wyprawy, biwaki czy dłuższe piesze wycieczki. Na rynku mamy dostępne modele w różnych rozmiarach i przeznaczone do różnych aktywności. Na przykład plecak trekkingowy na górskie wyprawy powinien mieć również specjalnie dopasowane mocowania na czekany, paski kompresyjne i pas biodrowy, który odciąży kręgosłup. Dobrej jakości plecak trekkingowy powinien być lekki, ale i wytrzymały oraz wygodny. 

Plecaki trekkingowePlecaki trekkingowe Plecaki trekkingowe (kolaż redakcja, materiały partnerów) Plecaki trekkingowe (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Poniżej znajdziecie więcej modeli plecaków przystosowanych do różnych aktywności:

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • mer-llink

    Oceniono 12 razy -8

    Dziewczyny, nie dajcie się zbrzydzać! Nie pozwalajcie się oszukiwać, że to "taki szyk". Wszak każda z plecakiem "do miasta", chocby najładniejsza, wygląda jak kulis nad Nilem, albo jak garbaty żuczek. W dodatku tym plecaczkiem okładacie po zębach i twarzach inne osoby, szczególnie w komunikacji.... A przede wszystkim: wyglądacie paskudnie "na żółwia".
    Noście torebki, błagam!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX