Czapki, rękawiczki i inne akcesoria niezbędne podczas jesiennych wycieczek. Przegląd

KS
28.09.2017 13:00
Czapki, rękawiczki i inne akcesoria niezbędne podczas jesiennych wycieczek

Czapki, rękawiczki i inne akcesoria niezbędne podczas jesiennych wycieczek (fot. pexels.com)

Poza ciepłą i wygodną kurtką, wybierając się na wycieczkę należy pamiętać także o dodatkach, które ochronią miejsca wystawione na chłód. Zobacz czapki, rękawiczki i inne akcesoria, które sprawdzą się podczas np. wyprawy na szlaku, na nordic walkingu czy na rowerze.

Czapki na jesień

Czapki na wycieczki powinny być lekkie, ale ciepłe. Dobrze sprawdzają się sportowe modele termoaktywne, w których głowa nie przepoci się. Będą odpowiednie zarówno na piesze wycieczki, jak i do bardziej angażującej aktywności. W cieplejsze dni można sobie jeszcze pozwolić na czapkę z daszkiem. W naszym przeglądzie znalazły się zarówno modele dla kobiet, jak i mężczyzn.

Czapki na jesieńCzapki na jesień Czapki na jesień (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. amzn.to) Czapki na jesień (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. amzn.to)

Rękawiczki i akcesoria

Jesienią, w chłodne dni, nie powinno zapominać się o rękawiczkach. Dłonie stosunkowo szybko się wychładzają, a od ich sprawności często zależy nasze bezpieczeństwo i komfort podczas wycieczki lub przejażdżki. Obok nich nie mogliśmy zapomnieć także o dobrych, sportowych skarpetach, które będą odprowadzać odpowiednio wilgoć od stopy oraz szalikach i kominach. 

Rękawiczki i akcesoriaRękawiczki i akcesoria Rękawiczki i akcesoria (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. enjoybicyclegirls.tumblr.com) Rękawiczki i akcesoria (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. enjoybicyclegirls.tumblr.com)

Buty outdoorowe

Buty to kolejny ważny element wycieczkowego ekwipunku. Buty outdoorowe to przede wszystkim modele turystyczne, hikinkgowe, trekkingowe oraz górskie. Zawsze pamiętajcie, że nie należy oszczędzać na butach i jeżeli dbacie o własne bezpieczeństwo, to warto zainwestować w najlepsze buty na jakie was stać. 

Buty outdooroweButy outdoorowe Buty outdoorowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Outfit Trends) Buty outdoorowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Outfit Trends)

Odpowiednie przygotowanie się do wycieczki zawsze stanowi bardzo ważny jej element. Często pamiętamy o spakowaniu plecaka, czy wyposażeniu się w odpowiedni prowiant, ale jednocześnie może nam wypaść z głowy zadbanie o drobiazgi, takie jak odpowiednia czapka czy rękawiczki. Sportowe modele sprawdzają się znacznie lepiej niż te, które nosimy na co dzień. Wykonane są materiałów, które dobrze chronią przed chłodem czy przegrzaniem, dodatkowo dobrze odprowadzają wilgoć.

Poniżej wybraliśmy dla was więcej akcesoriów, które warto mieć w szafie przed wybraniem się na wycieczkę:

Więcej o: