W czym jeździć na rowerze jesienią? Ubrania i akcesoria dla rowerzystów, które przydadzą się w chłodniejsze dni

KS
26.09.2017 12:30
Jesienne wycieczki rowerowe

Jesienne wycieczki rowerowe (fot. pexels.com)

Jesień to doskonały czas na rowerowe wycieczki - temperatury wreszcie stabilizują się na poziomie, który zachęca do aktywności fizycznej. Jeśli nie chcecie przegapić końcówki sezonu rowerowego, przygotowaliśmy dla was przegląd rowerów, odzieży i akcesoriów.

Odzież rowerowa na jesień

Jesienią na rower doskonale sprawdzi się odzież i bielizna termoaktywna. O jej zaletach pisaliśmy już tutaj .  Dodatkowo warto rozejrzeć się za dobrą kurtką, która będzie chronić przed wiatrem i deszczem. Kupując kurtkę na rower, zwróćcie uwagę na to, by była nieco dłuższa z tyłu, dzięki czemu będzie lepiej się układać podczas jazdy rowerem. Szykując garderobę na jesienne wycieczki, nie zapomnijcie też o odpowiednich butach, czapce i rękawiczkach. 

Odzież rowerowa na jesieńOdzież rowerowa na jesień Odzież rowerowa na jesień (kolaż redakcja, materiały partnerów) Odzież rowerowa na jesień (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Akcesoria dla rowerzystów

W tej kategorii przejrzeliśmy dla was uchwyty na nawigacje, plecaki czy bidony. Wybraliśmy kilka ciekawych produktów, w które warto się zaopatrzyć, a które posłużą wam nie tylko podczas jesiennych wycieczek. Pamiętajcie, że o tej porze roku robi się ciemno coraz wcześniej, dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i sprawdzić zarówno stan świateł rowerowych, jak i zaopatrzyć się w specjalne odblaski, dzięki którym będziecie bardziej widoczni na drodze. 

Akcesoria dla rowerzystówAkcesoria dla rowerzystów Akcesoria dla rowerzystów (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. i.pinimg.com, autor NN) Akcesoria dla rowerzystów (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. i.pinimg.com, autor NN)

Rowery turystyczne

Wybierając rower, przede wszystkim należy się zastanowić, w jakich warunkach będziemy go używać. Bardzo dużą popularnością wśród miłośników wycieczek cieszą się rowery górskie, trekkingowe oraz crossowe. Żaden z nich jednak nie sprawdza się w każdym możliwym terenie, dlatego najważniejsze jest to, by rower spełniał nasze potrzeby. Rower trekkingowy będzie dobrze sprawdzał się podczas wycieczek w terenie, crossowy sprawdzi się nieźle również podczas jazdy po asfalcie, z kolei górski jest przystosowany przede wszystkim do jazdy w trudnym, górskim terenie. Nieźle radzi sobie też w mieście, ze względu na szerokie opony. 

Rowery turystyczneRowery turystyczne Rowery turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. i.pinimg.com, autor NN) Rowery turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. i.pinimg.com, autor NN)

Jeżeli chcecie dodatkowo uzupełnić swój rowerowy ekwipunek przed dłuższymi wyprawami rowerowymi, zobaczcie nasze propozycje sprzętu i akcesoriów poniżej. 

Więcej o: