Przygotuj się na jesienne wypady: przegląd kurtek, ciepłych polarów i butów outdoorowych

KS
19.09.2017 11:00
Przygotuj garderobę na jesienne wypady

Przygotuj garderobę na jesienne wypady (Przygotuj garderobę na jesienne wypady (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/kellybrownphoto))

Jeżeli lubisz podróżować jesienią, to w twojej garderobie nie może zabraknąć ciepłych, praktycznych i dobrej jakości ubrań i akcesoriów. Uzupełnij garderobę już teraz, żeby nie przepłacać w turystycznych miejscowościach.

Kurtki outdoorowe na jesień

Jaka powinna być dobra kurtka na jesień? Przede wszystkim wodoodporna i chroniąca przed wiatrem. Powinna być też lekka, aby można było ją w razie potrzeby włożyć do plecaka, nie odczuwając za bardzo dodatkowego bagażu. Kurtki outdoorowe obecnie wykonywane przy użyciu nowoczesnej technologii i materiałów. Dzięki temu nie trudno jest znaleźć model, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Kupując warto także zwrócić uwagę na to, by kurtka miała dodatkowe kieszenie, solidne zapięcie i była porządnie wykończona. 

Kurtki sportowe na jesieńKurtki sportowe na jesień Kurtki sportowe na jesień (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. ruelala.com/boutique) Kurtki sportowe na jesień (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. ruelala.com/boutique)

Ciepłe polary i bluzy

Jesienią warto ubierać się na cebulkę, a ciepła bluza lub polar są doskonałą bazą wycieczkowych stylizacji. Sprawdzą się zarówno na spacerze po okolicy, jak i podczas górskiej wycieczki. Warto zainwestować w dobrej jakości produkt, aby uniknąć efektu, gdy w jednej chwili jest na gorąca, a za chwilę spoceni, odczuwamy chłód. W tym celu należy zwracać uwagę na skład ubrań i unikać modeli wykonanych całkowicie ze sztucznych tkanin. Innym rozwiązaniem będzie wybór odzieży termoaktywnej. 

Ciepłe polary i bluzyCiepłe polary i bluzy Ciepłe polary i bluzy (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. http://crushculdesac.tumblr.com) Ciepłe polary i bluzy (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. http://crushculdesac.tumblr.com)

Buty outdoorowe 

Buty to oczywiście obowiązkowy element ekwipunku każdego miłośnika wędrówek. Kupując je, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, do jakiego celu będziemy ich używać. Inne obuwie warto włożyć na wyprawę w góry, inne sprawdzi się lepiej na płaskim terenie. Zawsze warto jest zainwestować w najlepsze obuwie, na jakie nas stać, ponieważ od niego w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo na szlaku. But powinien odpowiednio chronić stopę oraz kostkę przed kontuzjami. 

Buty outdooroweButy outdoorowe Buty outdoorowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. i.pinimg.com, autor NN) Buty outdoorowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. i.pinimg.com, autor NN)

Poniżej przygotowaliśmy także inne elementy garderoby, które przydadzą się podczas jesiennych wyjazdów. 

Więcej o: