Skompletuj sprzęt i akcesoria na nordic walking - część z nich można teraz kupić w bardzo okazyjnych cenach

KS
14.09.2017 09:00
Skompletuj sprzęt i akcesoria na nordic walking

Skompletuj sprzęt i akcesoria na nordic walking (fot. pexels.com)

Nordic walking cieszy się coraz większą popularnością. Jeżeli chcesz uzupełnić swoją garderobę o odpowiednie ubrania i akcesoria do tego sportu, zobacz, w których sklepach internetowych możecie kupić te rzeczy w dobrych cenach.

Jak się ubrać na nordic walking?

Chociaż wydawać by się mogło, że jedyne czego potrzebujesz do nordic walking to kije, to jednak odpowiednie ubranie znacząco wpłynie na bezpieczeństwo i komfort. Przede wszystkim warto pamiętać, że chodząc z kijkami dosyć szybko się rozgrzejemy, dlatego, by uniknąć przegrzania i przepocenia, warto zainwestować w odzież termoaktywną. Jesienią i zimą ubierzmy się "na cebulkę". Świetnym rozwiązaniem będzie wybór bielizny termoaktywnej, polaru bądź dresu oraz lekkiej, sportowej kurtki. W chłodne dni nie zapomnijcie także o czapce i rękawiczkach.

Jak się ubrać na nordic walking?Jak się ubrać na nordic walking? Jak się ubrać na nordic walking? (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jak się ubrać na nordic walking? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Buty do nordic walking

Nie można również lekceważyć wyboru odpowiedniego obuwia. Buty powinny dobrze amortyzować i być dopasowane do terenu, po którym będziemy chodzić. Jeżeli zamierzamy chodzić głównie po chodniku i prostej nawierzchni, możemy postawić na dobrze dopasowane buty sportowe. W trudniejszym terenie o wiele lepiej sprawdzą się buty trekkingowe i outdoorowe. Zwróćcie uwagę przede wszystkim na podeszwę butów - powinna być wytrzymała, mocna, ale i lekka. Buty do nordic walking powinny także zapewnić dobrą cyrkulację powietrza oraz przyczepność do podłoża. 

Buty do nordic walkingButy do nordic walking Buty do nordic walking (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Nordic Walkers) Buty do nordic walking (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Nordic Walkers)

Kijki i pozostałe akcesoria

Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniej długości kijów jest ich przymierzenie. Jednak przyjmuje się, że dla osób uprawiających nordic walking rekreacyjnie długość kijków wyznaczamy poprzez pomnożenie wzrostu przez 0.66. Dobrym pomysłem może okazać się także zakup kijków teleskopowych. Kijki do nordic walking to najważniejszy element wyposażenia, jednak zanim zdecydujemy się na zakup własnych, warto wypróbować różne ich długości. Instruktorzy zazwyczaj dysponują kijami do wypożyczenia. Przydatne mogą być także specjalne rękawiczki, w których wygodniej będzie się trzymać kije. 

Kijki i pozostałe akcesoriaKijki i pozostałe akcesoria fot. pexels.com fot. pexels.com

Nordic walking to doskonała aktywność dla osób w każdym wieku, jednak nie można jej lekceważyć. Odpowiednie akcesoria i przygotowanie w połączeniu z techniką z pewnością poprawią nasz zdrowie i samopoczucie. 

Więcej o: