Jak przetrwać długą podróż? Te wskazówki najbardziej przydadzą się kobietom w ciąży

KS
13.09.2017 09:00
Podróżowanie w ciąży

Podróżowanie w ciąży (fot. pexels.com)

Dłuższa podróż może być w ciąży kłopotliwa, dlatego odpowiednio się do niej przygotuj i zaplanuj wszystkie ważne aspekty - od środka transportu aż po wybór wygodnej odzieży. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Jak się ubrać na podróż, będąc w ciąży

Wybierając się, zwłaszcza w dłuższą podróż, przyszła mama powinna postawić przede wszystkim na wygodę. Najlepiej sprawdzą się ubrania z przewagą naturalnych włókien w składzie. We wczesnej ciąży nie potrzebujesz prawdopodobnie specjalnej odzieży ciążowej, lecz kiedy brzuszek zacznie być mocno widoczny, warto zainwestować w wygodne spodnie ze specjalnym pasem. Sprawdzą się doskonale podczas podróży. Proponujemy stworzyć zestaw "na cebulkę", by być przygotowaną na każdą pogodową ewentualność. Zadbaj także o wygodne buty, najlepiej na płaskiej podeszwie lub wybierz sportowy model. Torebkę zastąp poręcznym plecakiem, który mniej obciąży kręgosłup. 

Jak się ubrać na podróż, będąc w ciążyJak się ubrać na podróż, będąc w ciąży Jak się ubrać na podróż, będąc w ciąży (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jak się ubrać na podróż, będąc w ciąży (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Gadżety, dzięki którym podróż będzie przyjemniejsza

Podróżując w ciąży, możesz dodatkowo zadbać o swój komfort, pakując kilka gadżetów. Bardzo przydatna może być poduszka w kształcie fasolki, na której możesz wygodnie oprzeć głowę i szyję oraz się zdrzemnąć. Pod ręką miej zawsze butelkę z wodą - świetnie sprawdzi się np. bidon z filtrem do wody kranowej. Podróż mogą umilić także ulubiona muzyka czy film, dlatego warto zadbać o dobre słuchawki, które wyciszą otoczenie. Poza tym może się przydać lekki koc, który sprawdzi się nie tylko podczas podróżowania nocą, ale też wtedy, gdy będziesz miała ochotę odpocząć w trasie. 

Gadżety, dzięki którym podróż będzie przyjemniejszaGadżety, dzięki którym podróż będzie przyjemniejsza Gadżety, dzięki którym podróż będzie przyjemniejsza (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/rachparcell) Gadżety, dzięki którym podróż będzie przyjemniejsza (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/rachparcell)

Jaki środek transportu wybrać?

Jednym z najwygodniejszych środków transportu zdecydowanie będzie samochód, jednak przemyśl trasę, by uniknąć wyboistych odcinków. Warto zaopatrzyć się w specjalny adapter do pasów, który możliwi wygodne zapięcie ich pod brzuszkiem. Jeżeli jedziesz jako pasażer, to wybierz miejsce na tylnym siedzeniu - według statystyk jest bezpieczniejsze niż to obok kierowcy. Pamiętajcie także o robieniu regularnych przerw, tak byś mogła rozprostować nogi.

Drugim bardzo dobrym środkiem transportu dla ciężarnych jest pociąg. W wagonie łatwo rozprostować nogi, jednak pamiętaj, by wykupić miejsce siedzące. Zdecydowanie gorszym pomysłem jest jazda autokarem, w którym jest zazwyczaj dosyć ciasno. Jednak jeżeli nie masz wyboru, wybierz siedzenie na środku (mniej trzęsie) oraz rozłóż fotel. Jeżeli czeka cię podróż samolotem, warto skonsultować się z lekarzem, czy nie ma ku temu przeciwwskazań.

Jaki środek transportu wybrać?Jaki środek transportu wybrać? Jak się przygotować na podróż, będąc w ciąży? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels.com) Jak się przygotować na podróż, będąc w ciąży? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels.com)

Poniżej przygotowaliśmy więcej akcesoriów na aktywnych przyszłych i świeżo upieczonych mam: