Brzydka pogoda nie musi być problemem. Oto wygodne, ciepłe i kobiece stylizacje na jesienne wycieczki

KS
08.09.2017 09:00
Na cebulkę

Na cebulkę (Na cebulkę (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Eddie Bauer))

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośniczką pieszych wędrówek czy nordic walking, jesienna szaruga nie powinna cię powstrzymywać. Przygotowaliśmy trzy stylizacje, które doskonale sprawdzą się podczas jesiennych wycieczek i spacerów.

Na cebulkę

Warstwowe stylizacje sprawdzają się świetnie jesienią i pozwalają przygotować się na ewentualną nagłą zmianę pogody. Proponujemy wybrać ciepłą bluzę lub polar, a do nich dobrać kamizelkę, która będzie stanowiła świetną ochronę przed wiatrem. Wygodne spodnie i buty to podstawa każdej wycieczkowej stylizacji. Jeżeli wybierasz się w nieco trudniejszy teren, wybierz lekkie buty trekkingowe. 

Na cebulkę (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Eddie Bauer)

Deszczowy dzień

Deszcz nie powinien powstrzymywać nas przed chociażby krótkim spacerem. Aby uniknąć problemów zdrowotnych, warto się odpowiednio przygotować na wycieczkę podczas deszczowej pogody. Proponujemy postawić na dobrej jakości przeciwdeszczową kurtkę, która ochroni również przed wiatrem. Kalosze będą doskonałym wyborem, zwłaszcza, że podczas deszczu lepiej nie wybierać się na trudniejsze szlaki

Deszczowy dzieńDeszczowy dzień Deszczowy dzień (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. stylishwife.com) Deszczowy dzień (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. stylishwife.com)

Na cieplejszy dzień

Na szczęście jesienią zdarzają się także cieplejsze dni. Na wycieczkę, kiedy pogoda dopisze, polecamy zestaw z wygodną koszulą. Jednak należy pamiętać, że pogoda bywa zdradliwa, dlatego zawsze warto mieć lekką kurtkę w plecaku czy torbie. Sportowe modele sprawdzą się świetnie, ponieważ zazwyczaj dobrze chronią przed deszczem i wiatrem, a dodatkowo są bardzo lekkie. 

Na cieplejszy dzieńNa cieplejszy dzień Na cieplejszy dzień (kolaż redakcja, materiały partnerów) Na cieplejszy dzień (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Pomimo tego, że na wycieczki wybieramy wygodne i praktyczne ubrania, nie oznacza to, że nie możemy wyglądać w nich modnie i kobieco. Dobrze dobrane fasony, ciekawie połączone faktury i kolory dodadzą nam stylu, nawet na spacerze po lesie. Oczywiście nie można przy tym zapomnieć o praktycznych aspektach i zawsze warto przedłożyć jakość nad modny wygląd. Jednak na szczęście moda trekkingowa czy sportowa dotrzymuje kroku trendom. 

Więcej o: