Komfortowa podróż samolotem: te gadżety i ubrania pomogą ci ją przetrwać w dobrym humorze

KS
01.09.2017 09:00
Podróżowanie samolotem: gdzie szukać tanich lotów  oraz jak przetrwać nawet długą podróż

Podróżowanie samolotem: gdzie szukać tanich lotów oraz jak przetrwać nawet długą podróż (fot. pexels.com)

Jak się przygotować się na lot, by spędzić go komfortowo? Podpowiadamy. Oprócz gadżetów i ubrań na podróż, mamy też garść porad dla oszczędnych entuzjastów podróży lotniczych.

Jak się ubrać na podróż samolotem?

Nawet na krótki lot, wybierz odpowiedni ubiór. Postaw na wygodę, wybierając miękkie tkaniny i bezuciskowe kroje. Paniom radzimy zdecydowanie postawić na obuwie na płaskiej podeszwie lub niewielkim, wygodnym obcasie. Warto jest przygotować ubranie, kierując się metodą "na cebulkę". Zwłaszcza jeśli lecimy w nocy lub wczesnym rankiem, temperatura w samolocie może być inaczej odczuwalna niż na zewnątrz. 

Jak się ubrać na podróż samolotem?Jak się ubrać na podróż samolotem? Jak się ubrać na podróż samolotem? (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jak się ubrać na podróż samolotem? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Jak uprzyjemnić sobie dłuższy lot?

Zadbaj o kilka rzeczy, dzięki którym nawet dłuższy lot samolotem będzie przyjemny. Podstawową rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę to dieta - podczas lotu pij dużo niegazowanej wody i wybieraj lekkie przekąski czy posiłki. Przed lotem też postaraj się nie objadać. Podczas długich lotów warto się poruszać, nawet jeśli siedzisz w fotelu - napinaj mięśnie, poruszaj stopami. Możesz też zaopatrzyć się w gadżety, które ułatwią odpoczynek, np. poduszki w kształcie fasolki, tablet, na którym możesz poczytać lub obejrzeć film czy słuchawki, które wyciszą irytujące szumy z otoczenia. Wybierając się w dalszą podróż, jeśli masz możliwość, wybierz też odpowiednie miejsce w samolocie - tuż obok wyjść ewakuacyjnych jest więcej miejsca, by rozłożyć nogi.

Jak uprzyjemnić sobie dłuższy lot?Jak uprzyjemnić sobie dłuższy lot? Jak uprzyjemnić sobie dłuższy lot? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels.com) Jak uprzyjemnić sobie dłuższy lot? (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels.com)

Gdzie i kiedy szukać tanich lotów?

Tanie loty możemy rezerwować zwykle z dużym wyprzedzeniem, np 3-4 miesięcznym. Warto obserwować ofertę linii lotniczych, by być na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami i wydarzeniami specjalnymi, podczas których możemy kupić bilety w okazyjnych cenach. Niektóre linie lotnicze rozdają także vouchery na przeloty, dlatego warto obserwować profile na portalach społecznościowych lub zapisać się do newsletterów.

Gdzie i kiedy szukać tanich lotów?Gdzie i kiedy szukać tanich lotów? Gdzie i kiedy szukać tanich lotów? (fot. pexels.com) Gdzie i kiedy szukać tanich lotów? (fot. pexels.com)

Tanich lotów możemy także szukać za pomocą specjalnych wyszukiwarek, np. skyscanner.pl czy tripsta.pl. Te, które oferują najlepsze oferty często są jednak płatne, jak np. program Azuon. Wyszukiwarki służą znalezieniu oferty, jednak sam bilet warto kupić bezpośrednio u przewoźnika, by uniknąć dodatkowych prowizji. Inaczej jest w przypadku, gdy czeka nas lot z przesiadką i podróżowanie z kilkoma przewoźnikami - w takim wypadku warto kupić bilety przez pośrednika, które w razie problemów z połączeniem, pomoże nam rozwiązać sytuację. 

Inną ciekawą opcją na kupienie biletów lotniczych taniej, jest zakupienie lub wyrobienie sobie karty lojalnościowej u danej firmy lotniczej. Dzięki temu nierzadko dostępne będą dla nas specjalne promocje oraz oferty, z których mogą korzystać jedynie posiadacze karty. Często na jedną kartę można kupić więcej niż 1 bilet na dany lot, dzięki czemu możemy w promocyjnej cenie nabyć także bilety dla bliskich. To dobra opcja przede wszystkim dla osób, które dużo podróżują.