Kurtki na jesień dla aktywnych - szukamy idealnych na wyprawy rowerem i piesze wędrówki

KS
30.08.2017 09:00
Kurtki na jesień dla aktywnych

Kurtki na jesień dla aktywnych (fot. pexels.com)

Sportowe, trekkingowe i przeciwdeszczowe - szeroki wybór kurtek na jesień sprawia, że każdy miłośnik aktywnego wypoczynku bez większych problemów powinien znaleźć model dla siebie. Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych modeli w dobrych cenach.

Jesienne kurtki idealne na rower

Na rowerowe przejażdżki dobrze jest zainwestować w kurtkę termoaktywną, która będzie chronić nas nie tylko przez gorszymi warunkami pogodowymi, ale także przed przegrzaniem. Kurtki rowerowe nieco różnią się od tych, które nosimy na co dzień - przede wszystkim mają nieco dłuższy tył, by dobrze układały się na pochylonej sylwetce rowerzysty. Szukając idealnej kurtki zwróćmy przede wszystkim uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana. Powinna być lekka, ale dobrze chronić przed deszczem i wiatrem. Jeżeli na rowerze jeździcie sporadycznie lub głównie po mieście, możecie zdecydować się również na mniej specjalistyczną, sportową kurtkę.

Jesienne kurtki idealne na rowerJesienne kurtki idealne na rower Jesienne kurtki idealne na rower (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jesienne kurtki idealne na rower (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kurtki dla miłośników pieszych wycieczek

Niezależnie od tego, czy wybieracie się na jesień w góry, czy planujecie piesze wędrówki po płaskim terenie, dobra kurtka trekkingowa z pewnością będzie obowiązkowym elementem waszego ekwipunku. Warte uwagi są między innymi klasyczne parki - ciepłe, dłuższe modele sprawdzą się doskonale. Inną opcją mogą być kurtki polarowe lub pikowane - te pierwsze cieszą się niesłabnącą popularnością, jednak nie chronią tak dobrze przed deszczem. Warto, by kurtka, którą wybierzemy na trekking dobrze chroniła przed wiatrem i była wyposażona w kaptur oraz dużą ilość kieszeni. 

Kurtki dla miłośników pieszych wycieczekKurtki dla miłośników pieszych wycieczek Kurtki dla miłośników pieszych wycieczek (kolaż redakcja, materiały partnerów) Kurtki dla miłośników pieszych wycieczek (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe

Ostatnie, ale nie mniej ważne jesienią, są kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe. Nawet jeżeli nasza aktywność ogranicza się do spacerów, to warto mieć w swojej szafie porządny płaszcz lub kurtkę, która ochroni przed deszczem. Wybierając się na wycieczki w góry czy dłuższe wędrówki lub przejażdżki po lesie, warto lekkie okrycie przeciwdeszczowe spakować w plecak. Przyda się w razie nagłej zmiany pogody, a jednocześnie nie zwiększy ciężaru naszego ekwipunku, tak jak wiele innych modeli okryć na jesień. 

Kurtki i płaszcze przeciwdeszczoweKurtki i płaszcze przeciwdeszczowe Kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe (kolaż redakcja, materiały partnerów) Kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Każdy miłośnik dłuższych i krótszych wycieczek powinien mieć w swojej szafie dobrą kurtkę na jesień. Dzięki temu zmiany pogody nie powstrzymają nas przed zwiedzaniem, przejażdżką czy spacerem. Poniżej więcej naszych propozycji na nadchodzący sezon:

Więcej o: