Motocyklem w trasę - zobacz akcesoria i odzież, które przydadzą się przed dłuższą wyprawą

KS
29.08.2017 09:00
Motocyklem w trasę

Motocyklem w trasę (fot. pexels.com)

Wyruszenie na wakacje motocyklem może być bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ maszyna daje ogromną swobodę podróżowania. Jednak zanim wyruszysz w trasę, odpowiednio się przygotuj.

Kombinezon motocyklowy

Kiedy wybieramy się w dłuższą podróż, np. na kilka dni, warto wziąć ze sobą zapasowy zestaw - kurtkę, spodnie i rękawice (cienkie - letnie i grubsze - jesienno-zimowe), kominiarkę czy podpinkę. Należy także oczywiście pomyśleć o ubraniach na zmianę w takiej sytuacji. Kombinezon warto wyprać przed drogą, co wpłynie pozytywnie na komfort podczas długiej jazdy. Jeżeli poruszasz się w deszczu motocyklem, warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież przeciwdeszczową. Warto rozejrzeć się za odzieżą tzw. membranową, która doskonale chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. 

Kombinezon motocyklowyKombinezon motocyklowy Kombinezon motocyklowy (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot.Ragdoll LA) Kombinezon motocyklowy (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Zadbaj o bezpieczeństwo w podróży

O twoje bezpieczeństwo podczas podróży zadbają nie tylko twoje umiejętności, ale także odpowiednie akcesoria. Kombinezon, kask i buty to podstawa, w którą powinien się zaopatrzyć w każdy motocyklista. Jeżeli zabieramy ze sobą pasażera, warto i jego wyposażyć w odpowiedni sprzęt. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewnią pasy fluorescencyjne lub odblaskowa kamizelka, dzięki którym będziesz bardziej widoczny na drodze. 

Zadbaj o bezpieczeństwo w podróżyZadbaj o bezpieczeństwo w podróży Zadbaj o bezpieczeństwo w podróży (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. motorcycle-ru.tumblr.com) Zadbaj o bezpieczeństwo w podróży (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. motorcycle-ru.tumblr.com)

Akcesoria, które przydadzą się w dłuższej trasie

Planując dłuższą podróż motocyklem możemy się zaopatrzyć w odpowiednią nawigację GPS, która będzie doskonałym uzupełnieniem dla mapy. Trzeba wziąć też pod uwagę, że jazda motocyklem jest nieco bardziej męcząca niż samochodem i konieczne będą dłuższe przerwy w trasie. Można pomyśleć o tym, by zaplanować dodatkowy nocleg, a jeżeli nie chcemy na niego wydawać pieniędzy - warto wziąć w trasę namiot i sprawdzić położenia pól namiotowych po drodze. Dobrze mieć też ze sobą zestaw narzędzi, które pozwolą nam w razie czego dokonać drobnych napraw w trasie. 

Akcesoria, które przydadzą się w dłuższej trasieAkcesoria, które przydadzą się w dłuższej trasie Akcesoria, które przydadzą się w dłuższej trasie (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. rosina leoni, NN) Akcesoria, które przydadzą się w dłuższej trasie (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. rosina leoni, NN)

Wakacje motocyklem dają niewątpliwie ogromne poczucie wolności. Jednak odpowiednie przygotowanie to klucz, by spędzić je bezpiecznie i bezproblemowo. Poza wspomnianymi przez nas elementami, warto też wcześniej dokładnie sprawdzić motocykl pod kątem technicznym. Dodatkowo warto zaplanować sobie alternatywną trasę, jeżeli warunki pogodowe na drodze pogorszą się na tyle, że jazda motocyklem będzie zbyt niebezpieczna lub wręcz niemożliwa. Należy pamiętać, że podróżowanie motocyklem, pomimo wszystkich zalet, jest jednak mniej bezpieczne niż jazda autem, dlatego zawsze zachowujcie najwyższą ostrożność i nie oceniajcie swoich możliwości na wyrost.  

Więcej o: