Prezenty na dzień chłopaka - propozycje dla aktywnych i podróżników

KS
24.08.2017 09:00
Prezenty na dzień chłopaka

Prezenty na dzień chłopaka (fot. pexels.com)

Dzień chłopaka wypada 30 września, ale warto wcześniej pomyśleć o wyborze odpowiedniego prezentu. Mamy dla was wiele propozycji na każdą kieszeń. Sprawdźcie i zainspirujcie się!

Prezenty na dzień chłopaka do 50 zł

Do 50 zł możemy kupić ciekawe drobiazgi oraz praktyczne akcesoria, które przydadzą się zarówno podróżnikom, jak i miłośnikom aktywnie spędzanego czasu. Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o książkach podróżniczych i albumach na zdjęcia z podróży. W tym przedziale cenowym warte uwagi są także np. scyzoryki wielofunkcyjne czy tzw. multitoole. Dobrym pomysłem będzie też latarka lub czołówka, które przydadzą się podczas każdej wyprawy. Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na kupno prezentu, możecie również wykonać go samodzielnie. Świetną opcją może być kolaż ze zdjęciami odwiedzonych przez chłopaka miejsc lub tych, do których chce się udać. Inną ciekawą formą może być filmik z życzeniami, nagrany np. smartfonem - warto by film nawiązywał do wspólnej aktywności lub podróży. 

Prezenty na dzień chłopaka do 50 złPrezenty na dzień chłopaka do 50 zł Prezenty na dzień chłopaka do 50 zł (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Happy to Wander) Prezenty na dzień chłopaka do 50 zł (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Happy to Wander)

Prezenty dla podróżnika do 150 zł

W tym przedziale cenowym możemy pozwolić sobie na zakup np. dobrej jakości koszulki sportowej lub termoaktywnej. To bardzo przydatna część garderoby zarówno dla rowerzystów, wszelkich podróżników lub po prostu miłośników sportu. Ciekawym pomysłem będzie też dobrej jakości termos, który utrzyma temperaturę przez kilka godzin. Dla podróżników zdecydowanie odradzamy termosy szklane, które są znacznie cięższe i nieco mniej praktyczne. Miłośnikom biwaków może także spodobać się kawiarka. Inną opcją może być powerbank, czytnik ebooków lub akcesoria do aparatu. Bardzo ciekawym pomysłem może być też mapa ze zdrapką, na której możemy zaznaczać odwiedzone miejsca. 

Prezenty dla podróżnika do 150 złPrezenty dla podróżnika do 150 zł Prezenty dla podróżnika do 150 zł (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. seattlestravelshop.com) Prezenty dla podróżnika do 150 zł (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. seattlestravelshop.com)

Prezenty bez górnego limitu cenowego

Jeżeli możemy pozwolić sobie na prezent z wyższej półki cenowej, to otwiera się przed nami wiele możliwości. Być może chłopakowi potrzebny jest nowy plecak lub kurtka. Tego typu sprzęt jednak ciężko dobrać samemu, jeżeli bardzo dobrze nie znamy gustów czy rozmiaru obdarowywanego. Bardziej neutralnym prezentem, który z pewnością się przyda będzie nawigacja turystyczna, smartwatch lub kamerka GoPro (proste modele zaczynają się już od 200 zł), która pozwoli uwiecznić nie tylko wyprawy, ale także sporty ekstremalne. Nowoczesnym prezentem na dzień chłopaka mogą być też specjalne ogniwa słoneczne, które mogą uratować podróżnika przed brakiem prądu. Ich jakość bardzo się między sobą różni, dlatego warto przed zakupem bliżej zapoznać się z tematem. 

Prezenty bez górnego limitu cenowegoPrezenty bez górnego limitu cenowego Prezenty bez górnego limitu cenowego (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. amzn.to) Prezenty bez górnego limitu cenowego (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. amzn.to)

Tak naprawdę nie liczy się ile wydasz na prezent na dzień chłopaka. O wiele istotniejsza jest pamięć i to, by prezent trafił w gust obdarowywanego. Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla ciebie inspiracją, podczas poszukiwań prezentu. Jeśli powyżej nie udało ci się znaleźć najlepszego podarunku, poniżej przygotowaliśmy jeszcze kilkanaście propozycji.