Nadal nie masz planów na długi weekend? Wybierz malowniczo położone mazurskie jeziora

JB
04.08.2017 15:00
fot. eholiday

fot. eholiday (fot. eholiday)

Mazury to najbardziej malowniczy region północno-wschodniej Polski. Pełne jezior i lasów świetnie sprawdzi się na weekendowy wypoczynek. Jeśli należysz do osób, które jeszcze tam nie były, koniecznie musisz to nadrobić.

Mikołajki na weekend z dzieckiem

Mikołajki są pięknym miejscem położonym w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami Tałty i Mikołajskim. Położenie miasteczka sprawiło, że jest żeglarską stolicą Polski. Możemy tu żeglować i zwiedzać, ponieważ Mikołajki mają wiele zabytków do zaoferowania. Zobaczymy tam kościoły z XIX wieku czy zabytkowe domy, na które warto zwrócić uwagę. Również dojazd do miasta nie powinien stanowić problemu, przebiega tędy wiele dróg łączących inne miasta z Mikołajkami. Jeśli interesujecie się cichym i spokojnym miejscem na weekendowy wypoczynek, powinniście koniecznie sprawdzić ofertę Mikołajek. Teraz za 3 dni, czyli 2 noce dla 2 osób zapłacicie jedynie 399 zł zamiast 610 zł! Takiej oferty nie możecie przegapić. W ramach tej ceny otrzymacie:

- zakwaterowanie w komfortowym pokoju z łazienką, telewizorem, lodówką oraz suszarką do włosów, - codzienne śniadania, - codzienne obiadokolacje z lampką wina, - seans w saunie dla 2 osób (1 godzina/pobyt), - bezpłatny internet Wi-Fi, - bezpłatny parking.

Na Mazury udajcie się z całą rodziną. Nawet najmniejszy maluch będzie się dobrze czuć nad jeziorami. Wiele hoteli zapewnia udogodnienia dla rodzin z małym dzieckiem. Oferta zaprezentowana poniżej gwarantuje darmowy pobyt dziecka do 4. roku życia. Dostawka do pokoju dwuosobowego kosztuje tylko 70 złotych i to już z wliczonym wyżywieniem.

fot. materiały partnera/ okazje.eholidayfot. materiały partnera/ okazje.eholiday fot. materiały partnera/ okazje.eholiday fot. materiały partnera/ okazje.eholiday

Węgorzewo na weekend

Warto również zwrócić uwagę na mniejsze miasto, które także położone jest w województwie warmińsko-mazurskim. Z większych atrakcji znajdziemy tam zamek krzyżacki, kościół św. Piotra i Pawła czy ratusz z XIX wieku. Główną turystyczną atrakcją okazuje się jednak jezioro Mamry czy Kanał Młyński. Węgorzewo jest miastem garnizonowym. Rozmieszczony jest tutaj 11. Mazurski Pułk Artylerii im. gen. Józefa Bema. Dojazd jest trudniejszy, ponieważ kursowanie pociągów pasażerskich zostało zawieszone w 1992 roku, a najbliższa stacja znajduje się w Giżycku.

fot. materiały partnera/ okazje.eholidayfot. materiały partnera/ okazje.eholiday fot. materiały partnera/ okazje.eholiday fot. materiały partnera/ okazje.eholiday

Jeśli lubisz żeglować, wybierz Giżycko

Zapaleni fani żeglugi powinni zdecydowanie postawić na Giżycko. To miasto wręcz stworzone do tego typu aktywności. Jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W najbliższej okolicy Giżycka znajdują się jeziora: Wilkasy, Boczne, Niałk, Grajewko, Rudzkie, Dobskie, Dejguny, Kąpskie, Upałckie Duże, Upałckie Małe, Tryd, Skarż Wielki czy Kruklin. Jak możecie zauważyć, jest ich sporo, więc na pewno wybierzecie jakieś dla siebie. Miasto oferuje nie tylko piękne jeziora, ale również moc atrakcji np. cyklicznie odbywa się tutaj Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty. Będąc w Giżycku, trzeba zobaczyć wieżę ciśnień, która posiada taras widokowy, z którego możemy obejrzeć okolicę i panoramę miasta. Twierdza Boyen z kolei swoim kształtem przypomina gwiazdę. Obiekt ten zbudowany został w latach 1844-1856 na rozkaz króla Fryderyka Wilhelma IV i miał być miejscem postojowym dla załogi liczącej około 3000 żołnierzy. Jak sami możecie zobaczyć, Giżycko sprawdzi się dla każdego. W tym malowniczym mieście odnajdą się zarówno żeglarze, jak i miłośnicy historii.

Jeszcze więcej miejsc na weekendowe wyjazdy znajdziesz poniżej!

Więcej o: