Alternatywa dla wakacji w Łebie i Zakopanem. Proponujemy 3 miejsca na wakacje w Polsce, które cię nie zawiodą

KS
03.08.2017 09:30
Góry Sowie w Sudetach

Góry Sowie w Sudetach (istock)

Wciąż szukasz odpowiedniego kierunku na wakacje w kraju? Poznaj trzy niesamowite miejsca, które naprawdę warto odwiedzić, by odpocząć i naładować "akumulatory".

W otoczeniu tatrzańskiej przyrody

Niewielkie wsie leżące w otoczeniu tatrzańskiej przyrody to doskonałe miejsce na urlop. Ciekawym wyborem może być np. Biały Dunajec. To miejsce zachwyca nie tylko pięknymi widokami i górskim klimatem. Jest dobrą bazą wypadową, by zwiedzić okoliczne atrakcje. Nieopodal znajdują się podhalańskie termy, słynny Dom do góry nogami czy najstarszy tatrzański cmentarz i kościółek na Pęksowym Brzysku. Biały Dunajec spodoba się również miłośnikom aktywnego wypoczynku, ponieważ znajduje się tu wiele ścieżek spacerowych i rowerowych. Najpopularniejszą z nich jest trasa Gliczarów Dolny - Gliczarów Górny - Biały Dunajec.

To spokojne miejsce, które jest jednocześnie stosunkowo blisko Zakopanego, dzięki czemu, w razie potrzeby, możemy szybko przemieścić się do większego miasta.

Góry Sowie

Góry Sowie to zróżnicowane pod względem wysokości pasmo, które docenią nie tylko amatorzy, ale też osoby zaprawione w górskich wędrówkach. Fantastyczne krajobrazy mogą natomiast przyciągnąć zarówno miłośników przyrody, jak i pasjonatów sportu. Zwiedzanie niewielkich, okolicznych miejscowości może być bardzo ciekawe zwłaszcza dla osób z dużych miast. Zapoznanie się lokalnymi zwyczajami i folklorem to wspaniała lekcja polskiej historii i kultury.

Co warto zobaczyć będąc w Górach Sowich? Przede wszystkim XIV-wieczny Zamek Grodno, Podziemne Miasto Osówka (do zwiedzania udostępnione jest aż 1700 m tuneli!) czy Twierdzę Srebrna Góra - największą górską twierdzę w Europie. Warto też na swojej trasie umieścić takie miejsca jak rezerwat przyrody Bukowa Kalenica, Muzeum Ziemi Sowiogórskiej oraz oczywiście Wielką Sowę - najwyższy szczyt pasma.

Góry SowieGóry Sowie Góry Sowie (materiały partnera) Góry Sowie (materiały partnera)

Sianożęty - doskonała baza wypadowa

Ta nadmorska miejscowość to świetna baza wypadowa do zwiedzania wybrzeża. Bliskość plaży i morza, punktów widokowych oraz deptaków przypadnie do gustu miłośnikom nadmorskiego wypoczynku. W gronie najciekawszych atrakcji tego regionu wymienić można Skansen Chleba i amfiteatr w Ustroniu Morskim, największy na Pomorzu Zachodnim park rozrywki w Kołobrzegu czy latarnię morską w Gąskach. Osoby, które poza tym chcą odwiedzić Kołobrzeg czy inne okoliczne miasta, będą miały ku temu świetną okazję. Z Sianożęt łatwo także zaplanować wycieczkę do naszych zamorskich sąsiadów.

To tylko kilka miejsc, które warto odwiedzić w Polsce. Ich lista jest zdecydowanie dłuższa, dlatego warto zainteresować się wycieczkami w naszym kraju. Chociaż pogoda nie jest tak przewidywalna, jak podczas egzotycznych wakacji, to jednak urok polskich miasteczek i miejscowości wypoczynkowych jest niezapomniany.