Wokół Warszawy, szlakiem wielkopolskich jezior - sprawdzone trasy rowerowe w Polsce

KS
19.07.2017 11:30
Rowery Cube świetnie sprawdzą się w trakcie codziennego użytkowania, ułatwią pokonywanie dalszych tras oraz pozwolą na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Rowery Cube świetnie sprawdzą się w trakcie codziennego użytkowania, ułatwią pokonywanie dalszych tras oraz pozwolą na aktywne spędzenie wolnego czasu. (Fot. Ronny Kiaulehn)

Wycieczki rowerowe cieszą się coraz większą popularnością i nic dziwnego, mało upalne lato sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Zobaczcie trzy ciekawe trasy po Polsce i wybierzcie najlepszą dla siebie.

Trasa rowerowa po Warszawie (ok. 55 km)

Ta trasa rowerowa spodoba się zarówno mieszkającym w Warszawie, jak i odwiedzającym stolicę. Pętla po warszawskich ścieżkach rowerowych to doskonała okazja do zobaczenia miasta. Jest jednocześnie jest na tyle krótka, że spodoba się mało zaawansowanym cyklistom i może być dobrym punktem wyjścia do wyprawy rowerem przez Polskę. Zaczynamy w okolicy Parku Szczęśliwickiego:

Trasa rowerowa po Warszawie (ok 55 km)Trasa rowerowa po Warszawie (ok 55 km) kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. czasnarower.pl kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. czasnarower.pl

Szlak Stu Jezior (ok. 100 km)

W Wielkopolsce warto zainteresować się trasą nazywaną Szlakiem Stu Jezior. To w sumie ok. 100 km, które łączą się z międzynarodowym szlakiem rowerowym wiodącym z Calais do Petersburga. Dlatego możecie przedłużyć wyprawę, jeśli macie na to czas i siłę. To stosunkowo prosta trasa, która wiedzie przez lekkie pagórki, kilka piaszczystych odcinków i łagodne wzniesienia. Przebiega m.in. przez Szamotuły i Sieraków. 

Szlak Stu Jezior (ok 100 km)Szlak Stu Jezior (ok 100 km) fot. pexels.com fot. pexels.com

Karpacki szlak rowerowy (ok. 800 km)

Karpacki szlak rowerowy prowadzi przez 35 gmin województwa małopolskiego. Trasa rozpoczyna się na granicy w Leluchowie, wiedzie m. in. przez historyczny szlak handlowy z południa do Krakowa. Będziemy mogli przejechać przez takie miasta i miasteczka jak Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary i Nowy Sącz czy Wieliczka. To prawie 800 km, dlatego na taką trasę należy się też odpowiednio przygotować fizycznie.

Karpacki szlak rowerowy (ok 800 km)Karpacki szlak rowerowy (ok 800 km) kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. pexels.com kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. pexels.com

Wycieczki rowerowe po Polsce to doskonała okazja do zobaczenia niezwykłych miejsc w naszym kraju. Przed dłuższą wyprawą należy się przy tym dosyć dobrze przygotować i zawsze lepiej zacząć od krótszych tras. Wybierając się w dłuższą podróż bądźcie przygotowani na różne okoliczności i warunki atmosferyczne. Zaopatrzcie się w odpowiedni sprzęt, który zapewni wam bezpieczeństwo, w tym kask czy odblaski. Bezpieczeństwo podczas tego typu wycieczek jest bardzo ważne i nigdy nie powinniśmy stawiać go na drugim miejscu. 

Więcej o: