Smartfon, aparat czy kamera? Czym najlepiej uwiecznić wakacyjne wspomnienia

KS
18.07.2017 10:30
Smartfon, aparat czy kamera? Jak najlepiej uwiecznić wakacyjne wspomnienia

Smartfon, aparat czy kamera? Jak najlepiej uwiecznić wakacyjne wspomnienia (fot. pexels.com)

Wspomnienia z wakacji najlepiej zachowają się w pamięci, jeśli odpowiednio je uwiecznimy. Teraz większość z nas ma smartfony, które często mają wbudowane bardzo dobre aparaty i kamery. Czy więc jest miejsce jeszcze dla tradycyjnych kamer i aparatów?

Dla tych, którzy lubią się na bieżąco dzielić wspomnieniami

Smartfon zawsze mamy pod ręką, dzięki czemu mamy pewność, że nie przegapimy żadnej sytuacji czy miejsca, które chcemy uwiecznić. Za jego pomocą szybko opublikujemy posty na serwisach społecznościowych, dzieląc się wspomnieniami z innymi. To idealne urządzenie, jeżeli chcesz pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną, a jednocześnie nie potrzebujesz bardziej specjalistycznego urządzenia. Obecnie smartfony mają coraz częściej wbudowane świetne aparaty (zarówno główne, jak i przednie do selfie) oraz kamery, które kręcą filmy w rozdzielczości Full HD lub 4K. 

Smartfon na wakacjeSmartfon na wakacje kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Dla tradycjonalistów 

Aparat fotograficzny to dla wielu osób obowiązkowy sprzęt urlopowy. Współczesne urządzenia jednak nie ograniczają się tylko do robienia zdjęć, można kręcić nimi także filmy. Osoby, którym zależy na najwyższej jakości zdjęć powinny sięgnąć po lustrzankę, jednak większości z nas wystarczy mniej profesjonalny aparat. Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę na ilość megapikseli, pojemność baterii i sposób jej ładowania oraz sprawdzić, czy dodatkowe funkcje pokrywają się z naszymi potrzebami. 

Dla tradycjonalistówDla tradycjonalistów fot. pexels.com fot. pexels.com

Do uwiecznienia ekstremalnych przeżyć

Miłośnicy bardziej ekstremalnych wrażeń powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na kamery sportowe. Niektóre aparaty i smartfony również sprawdzą się w trudnych warunkach, jednak kamera będzie w większości sytuacji najporęczniejsza. Większość sportowych modeli można łatwo przymocować np. do kasku, dzięki czemu nic nie ogranicza naszych ruchów podczas uprawiania aktywności. Taki sprzęt wcale nie musi być drogi, ale warto zwrócić uwagę na to, by kręcił filmy co najmniej w rozdzielczości Full HD i był odporny na różne warunki atmosferyczne. 

kamerykamery kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Wakacje to czas, kiedy powstają piękne wspomnienia i warto je odpowiednio uwiecznić. Sprzęt należy dobrać jednak wyłącznie pod własne potrzeby, a najdroższy sprzęt nie zawsze oznacza najlepszą jakość. Warto zastanowić się nad tym, czego oczekujemy po smartfonie, aparacie czy kamerze i dobrać sprzęt, który współgra z naszym stylem życia i możliwościami finansowymi. 

Więcej o: